Зулінський Сергій Миколайович «Зулік»

Зулінський Сергій Миколайович
Дата та місце народження: 7 квітня 1987 р., м. Вінниця
Дата та місце смерті: 20 січня 2015 (27 років) Донецький аеропорт
Місце поховання: м. Вінниця
Посада: Головний сержант-командир відділення
Обставини смерті: Зник безвісти 20 січня 2015 р. під час бою з російськими збройними формуваннями в районі аеропорту Донецька під час прориву для евакуації поранених. Впізнаний за експертизою ДНК. Разом з Сергієм загинули солдат А. Доценко, солдат І. Євдокименко, солдат А. Миронюк та солдат В. Мельник.

Закінчив вінницький гуманітарно-естетичний колегіум № 29.

Проходив строкову військову службу в лавах аеромобільних військ ЗСУ.

Під час війни — доброволець, головний сержант-командир відділення, 81-ша окрема аеромобільна бригада, 90-й окремий аеромобільний батальйон.

28 жовтня 2014-го частина зайняла бойові позиції. На Новий рік побував удома. 19 січня 2015-го передзвонив дружині, оповівши «Привіт кохана, я живий». 20 січня дружина не дочекалася дзвінка й подзвонила сама, почула голос з російським акцентом: «Он больше не вернётся»

20 січня група на 2-х БТР рушила забрати поранених до АД. В умовах щільного туману та за відсутності зв'язку — «глушили» терористи — десантники на БТР-ах потрапили у засідку. Під час бою БТР, у якому «Зулік» здійснював штурм з іншими військовиками, врізався в будівельні конструкції аеропорту та вибухнув. Тоді ж загинули солдати Анатолій Доценко, Іван Євдокименко, В'ячеслав Мельник, Андрій Миронюк, Леонід Шевчук.

Вважався зниклим безвісти. Опізнали його близькі при вивозі з Донецького аеропорту.

Без Сергія лишились батько Микола Станіславович, мати Галина Василівна, дружина Катерина, 8-місячна донька Злата, сестра.

3 квітня 2015-го похований у місті Вінниця, Центральне міське кладовище, Алея Слави. В останню дорогу проводили тисячі вінничан.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 5, ряд 1, місце 38.