Зубов Юрій Вікторович

Зубов Юрій Вікторович
Дата та місце смерті: 4 березня 2015 (42 роки) с. Покровське, Донецька область
Місце поховання: с. Чорнобаївка, Херсонська область
Звання: Старшина
Посада: Водій
Обставини смерті: Помер 4 березня 2015 р. під Краматорськом (Донецька область), поблизу с. Покровське (Бахмутський район).

Народився 1972 року в селі Степанівка, що підпорядковане Суворовському району Херсона (на той час село було частиною Чорнобаївки). З дитинства допомагав дідусеві та батькові на пасіці. 1987 року закінчив 8 класів Степанівської середньої школи, 1990-го — спеціальне професійно-технічне училище № 2 міста Херсона, за спеціальністю «машиніст широкого профілю». Протягом 1990—1992 років проходив строкову військову службу у радянській армії — в Іркутську (РРФСР).

Після армії обрав професію рятувальника. Служив водієм 8-ї воєнізованої пожежної частини Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Херсонській області, — з охорони заводу ВАТ «Херсоннафтопереробка». Свого часу рятував мешканців підтопленого смт Нова Маячка Олешківського району, — 18 діб беззмінно пробув у селищі, відкачуючи воду. Про рятувальника писали у місцевій газеті. 2011-го, з вислугою 20 років, вийшов на пенсію. Ветеран рятувальної служби. Мешкав у рідній Степанівці, займався пасікою та господарством.

У зв'язку з російською збройною агресією проти України призваний за частковою мобілізацією влітку 2014.

Старшина, водій БМ-21 «Град» 17-ї окремої танкової бригади, в/ч А3283, м. Кривий Ріг.

З осені 2014-го брав участь в антитерористичній операції, зокрема, у боях за Дебальцеве, вийшов з оточення, вберігши машину.

4 березня 2015 помер через зупинку серця, під час несення служби поблизу Бахмута, в с. Покровське (за іншими даними помер у Краматорську).

Похований 8 березня у селі Чорнобаївка Білозерського району Херсонської області. Нагороджений орденом «За Мужність»Ⅲ ступеню посмертно.

Без Юрія лишилися мати Катерина, дружина Світлана і три доньки.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 6, ряд 6, місце 39.