Журавльов Юрій Володимирович «Шахта»

Журавльов Юрій Володимирович
Дата та місце народження: 12 травня 1973 р., м. Димитров, Донецька область
Дата та місце смерті: 26 травня 2018 (45 років) с. Кримське, Новоайдарський район, Луганська область
Місце поховання: м. Бердянськ, Запорізька область
Звання: Прапорщик
Обставини смерті: Загинув 26 травня 2018 р. під час виконання бойового завдання в районі с. Кримське, Новоайдарський район, Луганська область, коли група співробітників СБУ, залучених до Операції об'єднаних сил, потрапила під артилерійський обстріл. Разом з Юрієм загинув полковник Р. Муляр.

Народився 1973 року в місті Димитрів (нині — Мирноград) на Донеччині. 1991 року закінчив професійно-технічне училище № 88 м. Краматорська за спеціальністю токаря.

У 1991—1993 роках проходив строкову військову службу в повітряно-десантних військах, брав участь у бойових діях у Нагорному Карабасі.

З 1993 по 2004 рік працював водієм на різних підприємствах м. Димитрів, Донецької області. З 2004 року мешкав у Бердянську, займався вантажоперевезеннями, логістикою.

З початком російської збройної агресії проти України добровольцем став на захист Батьківщини та свого міста. У травні 2014 року, співпрацюючи зі Службою безпеки України, брав безпосередню участь в організації та проведенні спецоперації із затримання великої партії зброї, яку терористам, для дестабілізації ситуації в Бердянську та подальшого захоплення міста, постачали з окупованого Криму.

Після зарахування до складу спецпідрозділу «Альфа» відразу виявив бажання поїхати до району проведення антитерористичної операції. Із жовтня 2014 неодноразово брав участь у боях та спецопераціях СБУ на Сході України. В одному з бойових виходів група з трьох спецпризначенців потрапила у засідку, Юрій прикрив відхід двох товаришів, залишившись один з кулеметом проти 16 ворогів. За 4 роки пройшов 19 ротацій у зоні АТО та операції об'єднаних сил. Під час виконання бойових завдань відзначався високим рівнем професіоналізму та мужністю, за що отримав численні державні нагороди.

Загинув 26 травня 2018 року близько 17:45 під час виконання бойового завдання в районі села Кримське і Бахмутської траси, — поблизу окупованого села Жолобок, — внаслідок обстрілу групи співробітників СБУ з ворожої БМП-1. Разом із ним загинув командир групи ЦСО «А» підполковник Руслан Муляр, ще один спецпризначенець дістав важке поранення.

Похований у Бердянську на спеціально відведеній ділянці міського кладовища № 2 для почесних поховань.

Залишились мати, брат, дружина та двоє синів — Євген та Олександр.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 10, ряд 1, місце 37.