Жуков Антон В'ячеславович

Жуков Антон В'ячеславович
Дата та місце народження: 28 жовтня 1985 р., м. Дніпро
Дата та місце смерті: 31 липня 2014 (28 років) м. Шахтарськ, Донецька область
Місце поховання: м. Дніпро
Звання: Сержант
Посада: Головний сержант-командир бойової машини
Обставини смерті: Загинув 31 липня 2014 р. під час спроби батальйону взяти штурмом місто Шахтарськ. Разом з Антоном загинули солдат А. Болтушенко, старший лейтенант В. Градиський та старший солдат А. Камінський.

Народився 1985 року в місті Дніпропетровськ. Батько був військовим а мама медичкою; дитинство пройшло по військових гарнізонах. Закінчив Дніпровську школу № 37 та Криворізький ліцей-інтернат з посиленою військово-фізичною підготовкою. Працював охоронцем у СО «Крок».

У березні 2014-го пішов до лав Збройних сил добровольцем. Головний сержант-командир бойової машини, 25-а окрема повітрянодесантна бригада.

31 липня 2014-го загинув у часі обстрілів з РСЗВ «Град» позицій українських вояків. Обстріли супроводжувалася одночасною атакою бойовиків із засідки на колону БТР-ів десантників, котрі транспортували важкопоранених — поблизу Шахтарська. Першим йшов танк, за ним БМД, на броні якого був Антон. Йому відірвало ноги — в агонії він намагався піднятися на обрубках, схопився за автомат, його прошили чергою з великокаліберного кулемета. У тому бою загинуло 10 десантників.

Вдома лишилися колишня дружина Юлія, Данило 2006 р.н., Софійка 2009 р.н., мама Тетяна Олександрівна, брат і дві сестри.

Похований в місті Дніпро на Краснопільському кладовищі.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 2, ряд 10, місце 11.