Жовтобрюх Артем Олегович

Жовтобрюх Артем Олегович
Дата та місце народження: 11 квітня 1997 р., с. Криві Коліна, Черкаська область
Дата та місце смерті: 14 лютого 2018 (20 років) с. Широкине, Донецька область
Місце поховання: с. Криві Коліна, Черкаська область
Посада: Оператор
Обставини смерті: Загинув 14 лютого 2018 р. під час несення служби в районі с. Широкине, Волноваський район, Донецька область. Разом з Артемом загинули матрос А. Новицький, молодший лейтенант О. Бурданов та старший матрос В. Литвиненко.

Народився 1997 року в селі Криві Коліна (Тальнівський район, Черкаська область) у родині Галини Станіславівни й Олега Антоновича Жовтобрюхів, ріс з сестрою Юлією. Пішов до 1-го класу Кривоколінської школи, потім переїхав з мамою і сестрою в Тальне, навчався у школі № 3; кожні вихідні і всі канікули проводив у селі — у бабусі Параски Степанівни Гончаренко. 2012 року закінчив тальнівську школу № 3; грав нападником ФК «Скеля» міста Тальне.

Учасник Майдану; потім допомагав вантажити волонтерські буси, коли виповнилося 18 років — ні в кого не питаючи згоди, добровільно у липні 2015 року підписав контракт та пішов захищати Україну; старший матрос, оператор взводу вогневої підтримки десантно-штурмового батальйону 36-ї бригади.

14 лютого 2018 року в колишньому пансіонаті поблизу Широкиного (Волноваський район) в ранню пору вбито чотирьох військовослужбовців, коли вони спали. На тілі загиблих виявлено вогнепальні кульові поранення), а у приміщенні — ознаки приховання злочину (підпал та закладення вибухівки). Тоді ж загинули матрос Новицький Андрій Юрійович, молодший лейтенант Бурданов Олександр Олександрович та старший матрос Литвиненко Валерій Володимирович.

17 лютого року похований з військовими почестями в селі Криві Коліна; у Тальному люди стрічали, тримаючи у руках прапори України і свічки, на колінах. У рідному селі односельці також на колінах зустрічали Артема.

Без Артема залишилася наречена Катерина.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 10, ряд 6, місце 16.