Жеков Максим Петрович

Жеков Максим Петрович
Дата та місце народження: 22 серпня 1985 р., м. Севастополь
Дата та місце смерті: 26 серпня 2014 (29 років) м. Іловайськ, Донецька область
Посада: Старший інспектор взводу
Обставини смерті: Загинув 26 серпня 2014 р. під час артилерійського обстрілу російськими бойовиками контрольно спостережного пункту, який розташовувався в середній школі № 14 міста Іловайськ (Донецька область). Разом з Максимом загинули Василь Савченко, Максим Прокуратов та Антон Хорольський. 31 серпня 2014 р., від поранень отриманих під час цього обстрілу, помер Андрій Савчук.

[ред. | ред. код]

Народився 1985 року в Севастополі, виріс у Олександрівці, вчився в місцевій школі. У 2002 році він закінчив Олександрівську ЗОШ. 2008 року закінчив Національну юридичну академію України імені Ярослава Мудрого — правознавець. З 2013 року займав посаду завідувача сектору правової допомоги Фонду соціального захисту інвалідів України в Херсонській області.

У червні 2014 зголосився добровольцем і став старшим інспектором взводу батальйону патрульної служби міліції особливого призначення «Херсон».

Загинув 26 серпня 2014 року у часі боїв під Іловайськом. Тоді ж полягли Прокуратов Максим Борисович; Савченко Василь Іванович; Хорольський Антон Петрович; згодом від поранень помер Савчук Андрій Вікторович.

Похований у Херсоні — згодом перепохований в селі Олександрівка (Білозерський район, Херсонська область). Вдома лишилася сестра Інна.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 3, ряд 3, місце 18.