Жайворонок Богдан Сергійович

Жайворонок Богдан Сергійович
Дата та місце народження: 24 червня 1982 р., м. Київ
Дата та місце смерті: 29 серпня 2014 (32 роки) с. Горбатенко, Донецька область
Місце поховання: м. Дніпро
Посада: Міліціонер
Обставини смерті: Загинув 29 серпня 2014 р. під час виходу з Іловайського котла т.зв. Зеленим коридором на дорозі поміж с. Новокатеринівка та х. Горбатенко. 2 вересня 2014 р. тіло Жайворонка Б.С. разом з тілами 87 інших загиблих у т.зв. Іловайському котлі було привезено до запорізького моргу. Тимчасово похований на цвинтарі м. Запоріжжя, як невпізнаний герой. Був упізнаний за тестами ДНК. Перепохований 28 жовтня 2015 р.

Народився 1982 року в місті Київ. 1999 року закінчив ЗОШ у селі Гордіївка Канівського району, по тому — Дарницький технічний ліцей міста Києва. Із сім'єю переїхав до міста Остер Козелецького району. Протягом 2001—2003 років проходив строкову військову службу у лавах ЗСУ. Демобілізувавшись, працював у компанії по виготовленню та ремонту дверей.

В часі війни — міліціонер, батальйон патрульної служби міліції особливого призначення «Дніпро-1».

Загинув 29 серпня 2014-го під час виходу з оточення поблизу Іловайська. Їхав по «гуманітарному коридору» в мікроавтобусі батальйону «Миротворець». Потрапили під обстріл, йшли пішки, потім добиралися у автівці батальйону «Ніссан». Поруч з селом Горбатенко Старобешевського району знову потрапили під обстріл — там його бачили востаннє, був без свідомості, але ушкоджень у нього не було — лежав біля автівки, що потрапила у воронку. Згодом автівка була знищена, проте біля неї нікого не було.

Без Богдана лишились мама, дружина, син Семен 2011 р. н.

У жовтні 2015-го перепохований в Дніпропетровську на Краснопільському цвинтарі.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 3, ряд 10, місце 18.