Зеленський Євгеній Олександрович

Зеленський Євгеній Олександрович
Дата та місце народження: 28 січня 1991 р., м. Потсдам, Німеччина
Дата та місце смерті: 24 червня 2014 (23 роки) Помер від поранень
Місце поховання: м. Київ
Посада: Командир групи
Обставини смерті: Дістав тяжких поранень 17 червня 2014 р., потрапивши у засідку поблизу селища Щастя Луганської області, помер 24 червня в реанімаційному відділенні столичного Центрального військового клінічного госпіталю. Чотири однополчанина Євгенія, поранені у тому ж бою, вижили.

Народився у німецькому місті Потсдам в родині військового. Батько, полковник Олександр Олександрович Зеленський, все життя віддав військовій розвідці. З самого дитинства Євгеній мріяв стати військовим. Вихованець парашутного клубу «Каскад» (місто Ізяслав).

Проживав у Києві в Голосіївському районі. До Збройних сил України був призваний влітку 2008 року. Отримав вищу освіту — закінчив Академію сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного у 2012 році.

По закінченні Академії у званні лейтенанта скерований для проходження подальшої служби на посаду командира групи до 8-го окремого полку спеціального призначення, військова частина А0553, місто Хмельницький.

17 червня 2014 року в місті Щастя Луганської області у ході антитерористичної операції на сході України групі Євгенія Зеленського у складі 5 осіб було поставлено завдання визволити з полону групу батальйону «Айдар». Потрапивши в засідку, під сильним вогнем терористів Зеленський до останнього прикривав бійців, надав їм можливість перегрупуватися. Група відбила напад, чотири солдати вижили, але командир отримав поранення, не сумісні з життям, від пострілу із реактивного протитанкового гранатомету. Помер від ран в реанімаційному відділенні Центрального військового клінічного госпіталю (м. Київ). Похований у Києві на Совському кладовищі.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 1, ряд 7, місце 18.