Здебський Богдан Богданович

Здебський Богдан Богданович
Дата та місце народження: 11 травня 1991 р., с. Розвадів, Львівська область
Дата та місце смерті: 8 листопада 2014 (23 роки) Донецький аеропорт
Місце поховання: с. Розвадів, Львівська область
Звання: Солдат
Посада: Снайпер
Обставини смерті: Загинув близько 4-ї години ранку в аеропорту Донецька. Двоє десантників отримали смертельні поранення, коли під час виставлення секретів в районі нового терміналу потрапили у засідку та вступили у вогневе протистояння з російськими бойовиками. У Богдана були прострелені легені бронебійними кулями.

Навчався у будівельному коледжі. Служив в армії — 80-а аеромобільна бригада, по демобілізації працював на цементному заводі майстром.

Протягом трьох місяців брав участь в подіях на Майдані. Мобілізований літом 2014-го, боєць 79-ї аеромобільної бригади — вакансія кулеметників у 80-й бригаді була заповнена, попросився до 79-ї, за власним бажанням перекваліфікувався у снайпера.

У складі підрозділу стримував ворога на українсько-російському кордоні, потрапляв під обстріл «Градами», воював на Савур-могилі, виконував завдання у тилу російсько-терористичних сил. Кілька тижнів захищав Донецький аеропорт.

У ніч на 8 листопада 2014-го Здебський із товаришами пробиралися з одного в інший термінал — по набої та воду. В той час у аеропорт пробивався черговий загін десантників, Богдану та іншим снайперам дали завдання прикривати прохід підкріплення. В часі обстрілу терористами та російськими військовими одного з українських вояків важко поранило, Здебський відтягнув його у безпечне місце, зайнявши згодом його позицію. Бронебійні кулі терориста потрапили йому у груди та пробили обидві легені. До ротації Богдан не дожив кілька днів.

Похований в Розвадові, у останню дорогу Героя проводжали п'ять тисяч людей. Весь шлях від центральної дороги до хати був заставлений засвіченими лампадками, обабіч стояла молодь з приспущеними прапорами. Старшокласники Розвадівської школи придбали для колишнього випускника тисячу троянд та встелили ними дорогу — до батьківського дому і цвинтаря. По прибутті сумного ескорту до села люди стали навколішки; в храмі дзвони били всю ніч, та так, що на одному з них відірвалося било-серце.

Вдома лишилися мама і дві сестри.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 4, ряд 10, місце 39.