Заремський Анатолій Сергійович

Заремський Анатолій Сергійович
Дата та місце народження: 6 березня 1977 р., с. Березівка, Новоушицький район, Хмельницька область
Дата та місце смерті: 3 лютого 2017 (39 років) с. Галицинівка, Донецька область
Місце поховання: с. Березівка, Новоушицький район, Хмельницька область
Звання: Майор
Посада: Командир взводу
Обставини смерті: Загинув 3 лютого 2017 р. близько 00:05 під час обстрілу з БМ-21 Град в районі села Галицинівка (Мар'їнський район Донецька область). Разом з Анатолієм загинув капітан Маріс Камінський.

Анатолій Заремський народився 1977 року в селі Березівка на Хмельниччині. Батько усе життя пропрацював у колгоспі, а мати — бухгалтером. 1994 року Анатолій закінчив Березівську загальноосвітню школу. Займався спортом, грав у футбол.

1999 року закінчив Кам'янець-Подільський військово-інженерний інститут. У Кам'янці зустрів свою майбутню дружину. Військову службу почав у військовій частині міста Яворів Львівської області на посаді командира відділення. З 2005 по 2006 рік брав участь в миротворчій місії у Косові. Після повернення продовжив службу в Чернівецькому батальйоні (колишній 300-й полк).

Капітан, командир інженерно-саперного взводу 87-го окремого аеромобільного батальйону 80-ї окремої аеромобільної бригади, в/ч А2582, м. Чернівці.

З весни 2014 року брав участь в антитерористичній операції на сході України у складі 3-ї батальйонної тактичної групи 80-ї бригади.

3 лютого 2017 року близько 00:05 російсько-терористичні угруповання з реактивної системи залпового вогню БМ-21 «Град» обстріляли село Галицинівка Мар'їнського району Донецької області, що перебуває на значній відстані від лінії зіткнення, неподалік Карлівського водосховища (в тилу українських військ). Противник з боку окупованого смт Старомихайлівка випустив половину боєкомплекту з установки БМ-21 «Град». Внаслідок влучення снаряду у будинок, де відпочивали військовослужбовці, загинули двоє українських офіцерів — капітан Анатолій Заремський і капітан Маріс Камінський.

8 лютого офіцера поховали на старому кладовищі рідного села Березівка.

Залишились батьки, брат, сестра, дружина Ірина та двоє синів, — 14-річний Сергій і 2-річний Сашко.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 9, ряд 7, місце 18.