Запека Віктор Олександрович

Запека Віктор Олександрович
Дата та місце народження: 2 квітня 1987 р., м. Чернігів
Дата та місце смерті: 16 листопада 2014 (27 років) Помер від поранень
Місце поховання: м. Чернігів
Посада: Міліціонер
Обставини смерті: З 14:55 по 15:20 16 листопада 2014 р. озброєні бойовики переправилися через річку Сіверський Донець та обстріляли з автоматичної зброї та гранатометів патрульний автомобіль МВС батальйону Чернігів та блокпост ЗСУ в районі автостанції смт Станиця Луганська. В бою з російськими терористами Віктор отримав важкі поранення та втратив багато крові. Помер у лікарні. Разом з Віктором загинули рядовий міліції А. Іщенко та старший сержант міліції О. Найдьон. В червні 2016 р. помер один з поранених сержант міліції Р. Лось.

Народився 2 квітня 1987 року у місті Чернігові.

Навчався в Чернігівській загальноосвітній школі № 2. У 2004 році закінчив Чернігівську гімназію № 31, а у 2014 році — Чернігівський національний педагогічний університет імені Тараса Шевченка за спеціальністю «викладач фізичного виховання».

З 2008 року працював інженером по обслуговуванню мережі мобільного оператора «Лайф».

В органах внутрішніх справ з 12 вересня 2014 року. Рядовий міліції, міліціонер 3-го взводу 1-ї роти спецбатальйону «Чернігів» УМВС України у Чернігівській області.

Удень 16 листопада 2014 року озброєні терористи переправилися через річку Сіверський Донець та обстріляли з автоматичної зброї й гранатометів патрульний автомобіль батальйону «Чернігів» та блокпост ЗСУ. Це відбулося поблизу автостанції Станиці Луганської. Запека в бою з російськими терористами зазнав важких поранень та втратив багато крові, помер у лікарні. Тоді ж загинули рядовий міліції Андрій Іщенко та старший сержант міліції Олександр Найдьон. В червні 2016 року помер один з поранених в тому бою — сержант міліції Роман Лось.

Вдома лишилися мама, батько, брат та сестра.

Похований у Чернігові, кладовище Яцево.

Могила Віктора Запеки, кладовище Яцево, жовтень 2018

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 5, ряд 4, місце 3.