Замотаєв Геннадій Георгійович «Пчєла»

Замотаєв Геннадій Георгійович
Дата та місце народження: 11 вересня 1968 р., м. Запоріжжя
Дата смерті: 12 березня 2016 (47 років)
Місце поховання: м. Запоріжжя
Звання: Солдат
Посада: Водій
Обставини смерті: 5 квітня 2015 року дістав важкі поранення в результаті підриву машини на міні під Широкиним, тоді двоє бійців із Запоріжжя, старший лейтенант Дмитро Щербак та старший солдат Олег Макеєв, загинули, а життя Геннадія врятували. Помер 12 березня 2016 р. через відрив тромбу.

Народився 1968 року в місті Запоріжжя. Був старшиною внутрішньої служби загону технічної служби Державної пожежної охорони Запоріжжя. По тому займався власним бізнесом з ремонту автомобілів.

У зв'язку з російською збройною агресією проти України в серпні 2014 призваний за частковою мобілізацією як доброволець. 2 вересня прибув до новоствореного 37-го батальйону територіальної оборони Запорізької області (у подальшому — мотопіхотний батальйон). Виконував завдання в районі міст Авдіївка, Маріуполь та населених пунктів Приазов'я.

Солдат, водій 37-го окремого мотопіхотного батальйону «Запоріжжя» (в/ч польова пошта В6266) 93-ї окремої механізованої бригади.

5 квітня 2015-го близько 10:55 поблизу села Широкине, під час зміни позицій для покращення коригування вогню, позашляховик з військовими підірвався на протитанковій міні. Внаслідок вибуху загинули корегувальники старший лейтенант Дмитро Щербак і старший солдат Олег Макеєв. Солдат Замотаєв, який перебував за кермом автомобіля, дістав важких поранень, його відкинуло на 10 метрів від машини — відкрита черепно-мозкова травма, забій головного мозку І ступеню, сильна контузія. Одразу ж був доставлений до реанімаційного відділення лікарні Маріуполя, а звідти — у Дніпро, до обласної лікарні імені Мечникова. З 7 травня продовжив лікування у Запорізькому військовому шпиталі.

Після лікування та реабілітації був звільнений зі Збройних сил за станом здоров'я. Займався волонтерством, їздив до побратимів, допомагав ремонтувати техніку.

Помер 12 березня 2016 близько 8:00 на роботі, у Запоріжжі, через відрив тромбу. Напередодні повернувся з Маріуполя, куди їздив з гуманітарною допомогою.

Похований на Капустяному кладовищі міста Запоріжжя.

Залишились дружина Вікторія та четверо дітей. Син, Дмитро Замотаєв — майстер спорту України міжнародного класу з боксу, чемпіон України (2013), чемпіон Європи серед молоді (2013), бронзовий призер Чемпіонату світу (2015, Доха). 10-річна донька Аліна займається кікбоксингом. Молодша 4-річна донька Настя хвора на ДЦП.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 8, ряд 1, місце 25.