Залізко Олександр Броніславович

Залізко Олександр Броніславович
Дата та місце народження: 12 липня 1982 р., м. Житомир
Дата та місце смерті: 23 квітня 2016 (33 роки) смт Луганське, Бахмутський район, Донецька область
Місце поховання: м. Житомир
Звання: Солдат
Посада: Кулеметник
Обставини смерті: Загинув 23 квітня 2016 р. під час бою з ДРГ противника на спостережному пункті поблизу смт Луганське (Бахмутський район Донецька область). Разом з Олександром загинув Денис Іванов.

Народився 1982 року у місті Житомир. 1993 року помирає мама, вихованям дітей — Сашка та старшої сестри Тетяни — займався батько Броніслав Адамович. Олександр допомагав батьку у всьому, виконував як чоловічу, так й жіночу роботу. Закінчив 9-й клас житомирського екологічного ліцею № 24, здобув освіту за спеціальністю «електрик», служив у Збройних силах України. Після демобілізації вивчився ще на зварювальника; любив працювати з металом, виготовляв з нього різні вироби. У липні 2007 року одружився з обраницею Альоною; 2009-го народився син Єгор, а в 2014-му — дочка Аріна. Католик, парафія Семінарійського костелу Святого Йоана з Дуклі, прислуговував біля священика під час звершення меси.

Ще весною 2014 року хотів піти до війська добровольцем, дружина його вмовила — нещодавно народилася донька. Мобілізований 1 березня 2015 року; солдат, кулеметник 54-ї окремої механізованої бригади, навідник-оператор.

23 квітня 2016-го загинув під час бою з терористичною ДРГ на спостережному пункті поблизу смт Луганське (Бахмутський район). Тоді ж поліг Денис Іванов, ще один вояк потрапив у полон.

27 квітня 2016 похований в місті Житомир, Смолянське військове кладовище.

Без Олександра лишилися батько, сестра, дружина, син і донька.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 8, ряд 5, місце 19.