Захаров Дмитро Андрійович

Захаров Дмитро Андрійович
Дата та місце народження: 29 жовтня 1994 р., смт Новопокровка, Солонянський район, Дніпропетровська область
Дата та місце смерті: 18 жовтня 2016 (21 рік) с. Водяне, Донецька область
Місце поховання: смт Новопокровка, Солонянський район, Дніпропетровська область
Звання: Матрос
Посада: Навідник СПГ
Обставини смерті: Загинув 18 жовтня 2016 р. близько 11:00 на спостережному посту поблизу сел Лебединське та Водяне (Волноваський район) Донецької області, в результаті смертельного поранення у голову під час обстрілу позиції ворожою ДРГ з підствольних гранатометів. Дмитро до останнього вів вогонь, намагаючись подавити вогневі точки противника. Під час перезарядження до окопу, де він перебував, прилетів ВОГ.

[ред. | ред. код]

Народився 1994 року в селі Новопокровка (Солонянський район, Дніпропетровська область). 2012 року закінчив Новопокровську школу, 2015-го — Дніпровський транспортно-економічний коледж за фахом «помічник машиніста». Мешкав у місті Дніпро. Працював охоронцем — у ТОВ «Омега», з весни 2016 року — на «Новій Пошті»; захоплювався грою у футбол.

31 серпня 2016 року підписав трирічний контракт на військову службу. Матрос, навідник СПГ 2-го взводу 2-ї роти десантно-штурмового батальйону, 503-й батальйон 36-ї окремої бригади морської піхоти. Пройшов скорочені курси бойової підготовки й злагоджування, відбув до зони бойових дій, 16 жовтня був на позиціях під Маріуполем.

18 жовтня 2016 року в передобідню пору загинув на спостережному посту поблизу сіл Лебединське та Водяне (Волноваський район) під час обстрілу позиції ворожою ДРГ з підствольних гранатометів. Дмитро вів до останнього вогонь, намагався придушити вогневі точки противника. Під час перезарядження до окопу, де він перебував, прилетів ВОГ; Дмитро зазнав смертельного поранення в голову

20 жовтня 2016 року похований у селі Новопокровка з військоими почестями, прощалися майже всім селом.

Без Дмитра лишилися батьки та молодший брат.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 9, ряд 7, місце 10.