Заїка Олексій Григорович

Заїка Олексій Григорович
Дата та місце народження: 24 лютого 1992 р., м. Запоріжжя
Дата та місце смерті: 4 липня 2014 (22 роки) с. Новоселівка Перша, Донецька область
Місце поховання: м. Запоріжжя
Посада: Гранатометник
Обставини смерті: Загинув 4 липня 2014 р. біля с. Новоселівка Перша Донецької області під час нічної танкової атаки бойовиків на один з блокпостів ЗСУ, яка велася з декількох напрямків одночасно. Разом з Олексієм загинули підполковник В. Мамадалієв, старший солдат Д. Шевченко, старший солдат А. Крилов, старший солдат О. Савенков, старший солдат Д. Чабанов та старший солдат Р. Рущак.

Народився 1992 року в місті Запоріжжя. Здобув середню освіту в запорізькій ЗОШ № 95; пішов в армію, служив у Білгород-Дністровську в саперно-інженерних військах. По закінченні служби шукав роботу, працював в магазині «Комп'ютерний Всесвіт», по тому — у ПАТ «Мотор Січ», вивчав юриспруденцію в одному з запорізьких вищих навчальних закладів.

Був мобілізований 2 квітня 2014 року. Старший солдат, гранатометник 93-ї окремої механізованої бригади.

4 липня 2014 року загинув під час нічної танкової атаки бойовиків на блокпост № 10, біля села Новоселівка Перша, на повороті на Уманське, у Ясинуватському районі Донецької області. Бійці 93-ї бригади зайняли оборону і прийняли бій. Внаслідок терористичного нападу загинули 7 захисників — Олексій Заїка, старші солдати Андрій Крилов, Руслан Рущак, Олександр Савенков, Дмитро Чабанов та Дмитро Шевченко, ще 6 дістали поранень.

Похований в Запоріжжі в Шевченківському районі на Капустяному кладовищі (на початку кладовища по ліву сторону від центральної алеї) .

Без Олексія лишились батьки і брат.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 1, ряд 9, місце 22.