Заєць Руслан Миколайович

Заєць Руслан Миколайович
Дата та місце народження: 14 серпня 1984 р., с. Теклинівка, Вінницька область
Дата та місце смерті: 19 травня 2015 (30 років) с. Катеринівка, Луганська область
Місце поховання: с. Ковалівка, Вінницька область
Звання: Солдат
Посада: Номер обслуги
Обставини смерті: Загинув 19 травня 2015 р. підірвавшись на фугасі рухаючись на БРДМ на допомогу бійцям, які потрапили у засідку в селі Катеринівка (Попаснянський район) Луганської області.

Народився в Теклинівці, мешкав у селі Ковалівка Немирівського району, де закінчив ковалівську ЗОШ (сучасний Ковалівський навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів — ліцей»).

12 лютого 2015 року мобілізований, номер обслуги мотопіхотної роти 15-го окремого мотопіхотного батальйону.

19 травня близько полудня поруч із селом Катеринівка військовики помітили рух у лісопосадці в напрямі Стахановця біля самої лінії розмежування та вирушили на розвідку. Біля села знайшли покинуті позиції терористів. Повертаючись на мікроавтобусі з розвідки, загін потрапив у засідку. Терористи обстріляли з мінометів та гармат зі сторони Первомайська й Стаханова, полягли старший лейтенант Олег Булатов, солдати Денис Перепелиця, Вадим Савчак та Микола Щуренко, 2 вояків зазнали поранень.

6 військовиків 15-го батальйону вирушили на БРДМ на допомогу бійцям, які потрапили у засідку. Приблизно о 18:30, рухаючись по ґрунтовій дорозі, БРДМ підірвалась на фугасі. Руслан зазнав поранень, несумісних із життям. Тоді ж поліг Сергій Курилко, 3 вояки зазнали поранень.

Похований в 20-х числах травня 2015 року у селі Ковалівка, де без сина лишились батьки.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 7, ряд 6, місце 1.