Загребельний Степан Ігорович «Колобок»

Загребельний Степан Ігорович
Дата та місце народження: 3 березня 1989 р., с. Коболчин, Чернівецька область
Дата та місце смерті: 12 червня 2015 (26 років) с. Опитне, Донецька область
Місце поховання: с. Коболчин, Чернівецька область
Звання: Солдат
Посада: Навідник-оператор
Обставини смерті: Загинув 12 червня 2015 р. у районі аеропорту Донецька. Військові їхали з села Водяне до селища Опитне (Ясинуватський район), близько 19:00 їх БТР підірвався на протитанковій міні. Разом з Степаном загинули О. Цисар та О. Угринович.

[ред. | ред. код]

Народився в селі Коболчин на Сокирянщині, в родині колгоспників, змалку був привчений до праці на землі. Після закінчення 9 класів Коболчинської школи здобув професію тракториста в Сокирянському вищому професійному училищі. З 2007 по 2008 рік проходив строкову службу в 300-му Чернівецькому механізованому полку, після завершення якої залишився служити за контрактом. Повернувшись у рідне село, працював слюсарем у місцевій агрофірмі. В червні 2014 одружився з місцевою дівчиною Вірою, яка працювала на фермі дояркою.

1 березня 2015 року був мобілізований до ЗСУ, пройшов підготовку у Навчальному центрі «Десна» й вже у квітні пішов на фронт боронити Україну. Ніс службу поблизу Донецька, в селищі Піски. Навідник-оператор розвідувального відділення взводу розвідки 2-го механізованого батальйону 93-ї окремої механізованої бригади.

Загинув 12 червня 2015 року в районі Донецького аеропорту під час виконання бойового завдання. Військові їхали з села Водяне до селища Опитне (Ясинуватський район), близько 19:00 їх БТР підірвався на протитанковій міні, машина згоріла. В Степана обгоріло 90 % тіла, він загинув, ідентифікацію проводили за аналізом ДНК. Разом із ним загинули командир взводу старший лейтенант Олександр Цисар і молодший лейтенант Олег Угринович, інші бійці потрапили до шпиталю.

Поховали Степана Загребельного 17 червня на сільському кладовищі Коболчина. Вдома залишилися батьки Ольга Дмитрівна та Ігор Олександрович, брат Роман, дружина Віра та 9-місячний син Павлик.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 7, ряд 10, місце 3.