Задорожний Василь Богданович «Кавказ»

Задорожний Василь Богданович
Дата та місце народження: 11 жовтня 1965 р., м. Львів
Дата та місце смерті: 9 лютого 2015 (49 років) с. Логвинове, Донецька область
Місце поховання: м. Львів
Посада: Командир автомобільного відділення
Обставини смерті: 9 лютого 2015 р. бригада медиків медичної роти ПКТрУ НГУ виїхала з міста Артемівськ (Донецька область) в сторону Дебальцеве назустріч медичному екіпажу ЗСУ (солдат Анатолій Суліма, солдат Михайло Балюк, солдат резерву Сергій Кацабін та поранений молодший сержант Олександр Кравченко), з яким зник зв'язок. Біля с. Логвинове, Бахмутський район, Донецька область джип підірвався на фугасі. Разом з Василем загинули капітан Тарас Кончевич, солдат резерву Дмитро Лагунов та солдат резерву Максим Овчарук.

Проживав з родиною у Львові. Активно брав участь у подіях Революції Гідності, постійно допомагав військовим. З літа 2014-го їздив у зону бойових дій як волонтер. Коли в Артемівську утворили медичну роту Нацгвардії, Василь став водієм «швидкої». Водій-санітар 1-ї окремої медичної роти імені Пирогова Національної гвардії України, військовий шпиталь у центральній лікарні Артемівська.

9 лютого 2015-го машина «швидкої допомоги» їхала назустріч медичному екіпажу, з яким зник зв'язок. Задорожний і Лагунов рухалися в медичному автомобілі, Кончевич — у медичному БТРі. Під час евакуації поранених з позиції «Хрест» (Дебальцеве) до Бахмута (на той час Артемівськ), потрапила у засідку та підірвалася на фугасі поблизу села Логвинове, після чого була розстріляна прямим наведенням. Сергій Кацабін загинув разом з екіпажем санітарної машини Анатолієм Сулімою та Михайлом Балюком й пораненим молодшим сержантом Олександром Кравченком. Василь зазнав поранень обидвох ніг, травми грудної клітки. Тоді ж загинули Тарас Кончевич, Дмитро Лагунов, Максим Овчарук.

Тіла загиблих кілька разів намагались вивезти з-під обстрілу. Лише 21 лютого вдалось домовитися з терористами про обмін.

Без Василя лишились дружина, донька, двоє внуків.

Похований у Львові 25 лютого 2015-го, Личаківське кладовище, поле почесних поховань.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 6, ряд 10, місце 8.