Юрченко Валерій Вікторович

Юрченко Валерій Вікторович
Дата та місце народження: 12 лютого 1971 р., смт Лугини, Житомирська область
Дата та місце смерті: 1 вересня 2014 (43 роки) м. Лутугине, Луганська область
Місце поховання: смт Лугини, Житомирська область
Звання: Капітан
Посада: Командир взводу
Обставини смерті: Загинув 1 вересня 2014 р. у бою з терористами біля м. Лутугине, Луганська область Сімейний стан: Залишилась дружина.

Народився 1971 року в смт Лугини (Житомирська область). Навчався в Омському військовому училищі, перевівся, закінчив Київське. З дружиною зустрілися, коли були студентами — Марія навчалася в педагогічному інституті у Житомирі. Навчаючись в Росії, а перед тим в російськомовній школі, не міг нормально розмовляти українською мовою — дружина називала його «російськомовним бандерівцем». Одружилися 1994; потім поїхали у Високу Піч за направленням — там тоді була військова частина. В 1998 році, після розформування гарнізону, переїхали до Новограда-Волинського — пішов на службу в 30-ту бригаду. Спочатку був заступником з технічної частини танкової роти, потім командиром роти. Після 20 років служби в армії пішов на пенсію, працював водієм у будівельному магазині «Норма».

З початком війни мобілізований, командир взводу, заступник командира танкової роти з озброєння, 30-а окрема механізована бригада. В одному з боїв зазнав поранення у руку.

1 вересня 2014 року загинув у бою з терористами під Лутугиним.

Похований в смт Лугини 5 вересня 2014-го.

Без Валерія лишилась дружина Марія, з якою провів 19 років життя, та 11 хрещеників.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 4, ряд 6, місце 11.