Йовзик Дмитро Васильович

Йовзик Дмитро Васильович
Дата та місце народження: 2 квітня 1983 р., м. Луцьк, Волинська область
Дата та місце смерті: 22 травня 2014 (31 рік) смт Благодатне, Волноваський район, Донецька область
Місце поховання: с. Гаразджа, Луцький район, Волинська область
Посада: Заступник командира бойової машини—навідник-оператор
Обставини смерті: Загинув 22 травня 2014 р. під час збройного нападу на блокпост в районі смт Благодатне, Волноваський район, Донецька область. Разом з Дмитром загинули майор Л. Полінкевич, молодший лейтенант В. Овчарук, старший сержант О. Артемук, старший солдат Є .Біда, солдат М. Бондарук, солдат М. Грицюк, солдат В. Зарадюк, солдат В. Махновець, солдат В. Прокопчук, солдат П. Попов, солдат Д. Шкрібляк, солдат Л. Озеранчук, солдат В. Маринич, солдат А. Нечипорук та солдат В. Ліщук.

Народився Дмитро Йовзик у місті Луцьку. Закінчив загальноосвітню школу-інтернат м. Луцьк. Після школи був призваний до армії, проходив службу у танкових військах. Працював далекобійником, їздив до Польщі. В подальшому — водієм маршрутного таксі, ніколи не відмовляв пільговикам у безкоштовному проїзді. За громадянську позицію, людяність та порядність міськрада вручила йому грамоту. Мав хороший музикальний слух, грав на трубі. 2007 року одружився, мріяв про сина.

Після початку часткової мобілізації навесні 2014 року Дмитро одним з перших був призваний Луцьким МВК.

Заступник командира бойової машини — навідник-оператор БМП 3-го механізованого батальйону 51-ї окремої механізованої бригади, м. Володимир-Волинський.

Разом із підрозділом у травні 2014 року ніс службу на блокпосту № 10 поблизу смт Ольгинка Волноваського району. Уранці між 4 та 6 годинами 22 травня 2014 року блокпост був атакований проросійськими сепаратистами «ДНР», які під'їхали на інкасаторських машинах, та почали несподіваний масований обстріл із вогнепальної зброї, у тому числі з кулеметів, мінометів, РПГ, ПЗРК. В результаті обстрілу здетонував боєкомплект однієї із бойових машин, що призвело до збільшення людських втрат внаслідок вибуху. У цьому бою загинули 16 бійців 51-ї бригади. Ще один помер від поранень в госпіталі 14 жовтня.

Колеги купили Дмитру бронежилет; на той час його серед живих вже не було.

27 травня на центральній алеї міського цвинтаря Луцька в селі Гаразджа поховали трьох загиблих під Волновахою лучан — Дмитра Йовзика, Віталія Махновця та Володимира Прокопчука. У Дмитра залишились мати, брат і дружина.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 1, ряд 4, місце 13.