Євдокименко Іван Миколайович «Ляшко»

Євдокименко Іван Миколайович
Дата та місце народження: 23 липня 1992 р., м. Шостка, Сумська область
Дата та місце смерті: 20 січня 2015 (22 роки) Донецький аеропорт
Місце поховання: м. Шостка, Сумська область
Звання: Солдат
Посада: Розвідник
Обставини смерті: Зник безвісти 20 січня 2015 р. під час бою з російськими збройними формуваннями в районі аеропорту Донецька. Впізнаний за експертизою ДНК. Разом з Іваном загинули солдат А. Доценко, солдат А. Миронюк, солдат В. Мельник та молодший сержант С. Зулінський.

[ред. | ред. код]

Закінчив шосткинську ЗОШ № 5, хіміко-технологічний коледж. Довгий час займався у народному духовому оркестрі «Юність», писав вірші.

Займав активну життєву позицію, брав участь в організації акцій за єдність України, здійснював волонтерську роботу. Пішов на фронт добровольцем — до батальйону УНСО, котрий згодом увійшов до складу новоствореної 81-ї бригади.

Кулеметник-розвідник, навідник 1-го відділення 1-го розвідувального взводу розвідувальної роти УНСО, 81-ша десантно-штурмова бригада.

Іван Євдокименко був у групі Миронюка («Сета»), яка 20 січня 2015-го поблизу аеропорту Донецька вийшла прямо на російських терористів та потрапила під шквальний вогонь поруч із розбитим ангаром. В бою Іван відстрілювався до останнього набою; тоді ж загинули Анатолій Доценко, Сергій Зулінський, В'ячеслав Мельник, Анатолій Миронюк, двоє вижили.

Перебував у списку зниклих безвісти. У квітні 2015-го ідентифікований за експертизою ДНК в Дніпропетровську серед полеглих.

15 травня 2015 року похований на центральному кладовищі Шостки.

Без сина лишились батьки.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 5, ряд 2, місце 36.