Єрмоленко Михайло Володимирович

Єрмоленко Михайло Володимирович
Дата та місце народження: 30 грудня 1976 р., м. Маріуполь, Донецька область
Дата та місце смерті: 9 травня 2014 (37 років) м. Маріуполь, Донецька область
Місце поховання: м. Маріуполь, Донецька область
Посада: Молодший інспектор зв'язку
Обставини смерті: 9 травня 2014 р. загинув в бою з озброєними сепаратистами, що атакували будівлю Маріупольського міського управління міліції. Під час цього бою також загинули старший солдат Богдан Шлемкевич, підполковник міліції Віктор Саєнко, рядовий міліції Родіон Добродомов, полковник Сергій Демиденко та солдат Олег Ейсмант.

[ред. | ред. код]

В лавах правоохоронних органів з 1995 року.

Прапорщик міліції, молодший інспектор зв'язку батальйону патрульної служби міліції Маріупольського МУ ГУ МВС України в Донецькій області.

Вранці 9 травня начальник Маріупольського управління міліції Валерій Андрущук проводив нараду з командирами силових підрозділів на 3-му поверсі будівлі управління по вулиці Георгіївській. Близько 10-ї години почалась спроба штурму міськуправління озброєними бойовиками групи «Мангуста», які зі стрільбою зайняли 1-й і 2-й поверхи. Михайло Єрмоленко у цей день перебував на службі в групі чергування. Почувши постріли, він побіг на допомогу товаришам та опинився в центрі ведення вогню на 2-му поверсі. Важкопоранений прапорщик залишався в будівлі до закінчення бойових дій. Люди, які винесли його на двір, були з числа нападників на міськуправління. Їх не затримали, бо вони виносили пораненого міліціонера, поклавши Михайла на землю, вони втекли, «розчинилися» у натовпі. Михайло помер від поранень в лікарні о 16:00.

Цього дня в бою з терористами загинули Богдан Шлемкевич (НГУ), Родіон Добродомов («Азов»), Олег Ейсмант (20 БТО), Сергій Демиденко (20 БТО) і Віктор Саєнко (начальник ДАІ).

Михайла поховали у Маріуполі. Вдома лишилися батьки, дружина Оксана та 7-річна донька Емілія.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 1, ряд 3, місце 6.