Єгоров Валерій Ігорович

Єгоров Валерій Ігорович
Дата та місце народження: 17 грудня 1989 р., м. Прилуки, Чернігівська область
Дата та місце смерті: 19 лютого 2018 (28 років) с. Піски, Донецька область
Місце поховання: м. Прилуки, Чернігівська область
Звання: Сержант
Посада: Командир відділення
Обставини смерті: Загинув 19 лютого 2018 р. під час виконання бойового завдання поблизу с-ща Піски (Ясинуватський район), — група сержанта Єгорова потрапила під обстріл з АГС-17.

[ред. | ред. код]

Народився 1989 року в місті Прилуки (Чернігівська область); 2008-го закінчив Прилуцький гуманітарно-педагогічний коледж імені І. Я. Франка — за спеціальністю педагога-організатора та вчителя початкових класів. Проходив строкову службу у феодосійському батальйоні морської піхоти старшим матросом, на посаді старшого навідника. Паралельно вступив на заочну форму навчання у Національний педагогічний університет імені М. П. Драгоманова (Лубенська філія), де 2010-го отримав диплом бакалавра за спеціальністю «початкове навчання (практична психологія)».

19 березня 2014 року призваний за мобілізацією, спочатку служив у 1-й танковій бригаді старшим навідником мінометного розрахунку, за 2 місяці перевівся до 34-го батальйону «Батьківщина» — щоб бути на передовій. На фронті з липня 2014-го, був командиром гранатометного відділення, спочатку батальйон доправили до Костянтинівки, а 21 липня почався штурм Дзержинська; брав безпосередню участь. Пробув приблизно місяць на позиціях у напрямку Дебальцевого та висоти Гостра Могила, там вперше здійснив розвідувальний рейд. З 1 листопада 2014 року став розвідником; 2015-го брав участь у боях за Зайцеве. 25 грудня 2015 року підписав контракт; сержант, командир розвідувального відділення розвідувального взводу. У вільний час на фронті ковалював.

19 лютого 2018 року загинув під час виконання бойового завдання поблизу селища Піски (Ясинуватський район) — група Єгорова потрапила під обстріл з АГС-17, Валерій зазнав осколкового поранення у голову, ще дві години боровся за життя.

21 лютого 2018-го похований в Прилуках на кладовищі «Новий побут».

Без Валерія лишились батьки і старший брат.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 10, ряд 6, місце 22.