Яворський Микола Васильович

Яворський Микола Васильович
Дата та місце народження: 9 грудня 1982 р., с. Поворськ, Волинська область
Дата та місце смерті: 16 березня 2017 (34 роки) с. Лобачеве, Луганська область
Місце поховання: с. Поворськ, Волинська область
Звання: Солдат
Посада: Головний сержант–командир міномету
Обставини смерті: Загинув 16 березня 2017 р. внаслідок мінометного обстрілу опорного пункту поблизу с. Лобачеве (Новоайдарський район) Луганської області. Разом з Миколою загинув солдат М. Грабарчук.

Народився 1982 року в селі Поворськ на Ковельщині. З 1-го по 10-й клас навчався у Поворській загальноосвітній школі, займався спортом, брав участь у спортивних змаганнях, отримав багато грамот.

У травні 2001 року був призваний на строкову військову службу, де добре себе зарекомендував, та був обраний для участі у параді в Києві. Після служби працював у Луцькому СІЗО. 2003-го був направлений в школу прапорщиків. З 2005 року працював у дитячий виправній колонії м. Ковель. Пізніше перевівся до комендатури авіаційного полігону в рідному Поворську, в/ч А1547. Був дуже віруючою людиною, допомагав церкві. Мав «золоті» руки, власноруч збудував хату.

Під час російської збройної агресії проти України у січні 2016 року вступив на військову службу за контрактом до 14-ї бригади.

Солдат, головний сержант — командир міномету мінометної батареї 14-ї окремої механізованої бригади, в/ч А1008, м. Володимир-Волинський. З 2016 року брав участь в антитерористичній операції на сході України. Був поранений на фронті, лікувався у шпиталі, після чого повернувся до свого підрозділу.

Загинув 16 березня 2017 року близько 20:25 під час мінометного обстрілу опорного пункту поблизу с. Лобачеве Новоайдарського району Луганської області, — в ході ведення мінометного вогню у відповідь вибухнув міномет М120-15 «Молот» і здетонував боєкомплект у кузові автомобіля. Тоді ж загинув солдат Микола Грабарчук та ще 7 бійців дістали поранення різного ступеня тяжкості.

Похований 20 березня з військовими почестями на кладовищі рідного села Поворська.

Залишились батьки, брат, дружина та двоє синів, 2012 і 2014 р.н.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 9, ряд 1, місце 31.