Яцків Петро Миколайович

Яцків Петро Миколайович
Дата та місце народження: 4 січня 1966 р., с. Літиня, Львівська область
Дата та місце смерті: 21 січня 2015 (49 років) Помер від поранень
Місце поховання: с. Літиня, Львівська область
Посада: Командир бойової машини-командир відділення
Обставини смерті: Помер 21 січня 2015 р. в ЦМЛ м. Красноармійськ Донецької області від отриманих у бою з російськими збройними формуваннями поблизу с. Піски (Ясинуватський район)в районі аеропорту Донецька (ДАП) поранень.

[ред. | ред. код]

Народився 4 січня 1966 р., с. Літиня Дрогобицького району Львівської області.

Закінчив Літинську ЗОШ. Після закінчення 9-ти класів здобув фах муляра-штукатура в Дрогобицькому ВПУ № 19.

Від 1984 до 1986 р.- служба в армії. Після демобілізації, у 1987 р., поступив у Меденицьке ПТУ-72 (на даний час — Меденицький професійний ліцей), де опанував професію тракториста-машиніста. Працював у своєму селі трактористом, комбайнером. А також був найкращим футболістом  Літині, заслужено майже 20 років був капітаном місцевої команди.

Часто їздив на заробітки у Київ, Москву, Польщу, Францію. На заробітках у Франції дізнався про бойові дії на Сході і відразу пішов добровольцем захищати Вітчизну — у серпні 2014 р.

В часі війни — старший сержант 93-ї окремої механізованої бригади, командир бойової машини-командир відділення.

Помер 21 січня 2015-го в ЦМЛ міста Красноармійськ Донецької області — від отриманих у бою з російськими збройними формуваннями поранень поблизу села Піски Ясинуватського району.

28 січня 2015 року похований в селі Літиня, люди Петра Яцківа прощали навколішки з прапорами та чорними скорботними стрічками, запаленими лампадками.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 5, ряд 3, місце 39.