Яриш Олександр Володимирович

Яриш Олександр Володимирович
Дата та місце народження: 1 вересня 1970 р., с. Злинка, Кіровоградська область
Дата та місце смерті: 23 серпня 2014 (43 роки) с. Лисиче, Донецька область
Місце поховання: м. Миколаїв
Посада: Стрілець-радіотелефоніст
Обставини смерті: 23 серпня 2014 р. близько 10.00 військовослужбовці НГУ, які несли службу на блокпосту в районі села Лисичого, у 8 км від українсько-російського кордону, помітили колону із двох бронетранспортерів та вантажівок КамАз, Урал та Газель, що рухалася з боку території РФ. На головних уборах у деяких нападників красувалися зелені стрічки з написом Чечня. Незважаючи на чисельну перевагу бойовиків, гвардійці прийняли бій і знищили принаймні три вантажівки з живою силою та боєприпасами, захопивши трофеї та чотирьох полонених. Під час цього бою смертю хоробрих полягли підполковник Олексій Петров, підполковник Олександр Смоляр, молодший сержант Олександр Яриш та старший солдат Олег Бабкевич. Сімейний стан: Залишилась дружина та донька, а також син від першого шлюбу.

Народився 1 вересня 1970 року в селі Злинка Маловисківського району Кіровоградської області. Після закінчення школи вступив до Миколаївського професійно-технічного училища № 14 (нині Миколаївський професійний суднобудівний ліцей імені Героя Радянського Союзу В. О. Гречишникова) при Чорноморському суднобудівному заводі. Проходив строкову службу в місті Чита Амурської області (Російська Федерація). Демобілізувавшись, повернувся до Миколаєва. Працював на Чорноморському суднобудівному та бронетанковому заводах.

Після початку російської збройної агресії пішов добровольцем до військкомату. Був призначений на посаду стрільця–радіотелеграфіста у стрілецьку роту в Миколаївському полку охорони громадського порядку Національної Гвардії України.

23 серпня 2014 року відбувся бій біля селища Лисиче Амвросіївського району в часі бойового зіткнення з російськими збройними формуваннями. В бою було знищено вантажний автомобіль КамАЗ з терористами та 2 КамАЗи зі зброєю і боєприпасами — рухалися колоною у супроводі двох БТРів з боку Російської Федерації до воюючих бойовиків. Яриш рішучими та вмілими діями допоміг побратимам знищити велику кількість бойової техніки ворога, однак сам загинув.

Докладніше: Засідка під Лисичим

Вдома залишилися дружина та донька.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 3, ряд 7, місце 4.