Янчук Валерій Леонтійович

Янчук Валерій Леонтійович
Дата та місце народження: 13 вересня 1985 р., смт Іваничі, Волинська область
Дата та місце смерті: 25 серпня 2014 (28 років) Помер від поранень
Місце поховання: смт Іваничі, Волинська область
Звання: Солдат
Посада: Командир відділення
Обставини смерті: Зник безвісті 25 серпня в бою біля с. Дзеркальне, Амвросіївський район, Донецька область. Отримавши поранення легенів і печінки був доставлений місцевим жителем у лікарню в Амвросіївку але помер на операційному столі – через пошкоджені легені і печінку в нього стався внутрішній крововилив. похований на міському цвинтарі Амвросіївки в 6 секторі, 6 ряді, у 3 могилі. На могилі установлена табличка з надписом Ямчук Валерий Леонтьевич, 1985 г. р.. Був ексгумований пошуковцями Місії Евакуація-200 (Чорний тюльпан) та доставлений до Дніпропетровського моргу. Триває експертиза ДНК.

Народився 1985 року в смт Іваничі (Волинська область). Мешкав у місті Дубно.

В часі війни — солдат, командир відділення, 51-ша окрема механізована бригада. 25 серпня Валерій був тяжко поранений поблизу села Дзеркальне Амвросіївського району. Тоді ж загинули Олександр Лобжин та Ігор Пугач.

Місцевий мешканець підібрав пораненого і привіз до Амвросіївки, під час операції Валерій помер.

Його поховали в Амвросіївці на міському кладовищі, але місцевий судмедексперт помилково вказав прізвище — Ямчук, тому воїна довго не могли розшукати. На ТБ вийшов сюжет про зниклого бійця, і на зв'язок з рідними вийшов той чоловік, який намагався його врятувати.

Ідентифікований за експертизою ДНК наприкінці серпня 2015 року. 1 вересня з воїном попрощалися у Луцьку. Похований в смт Іваничі. Станом на 2023 рік триває експертиза ДНК.

Залишилися донька, мати Любов Романюк, брат, сестра.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 3, ряд 10, місце 1.