Якимчук Тарас Володимирович «Актьор»

Якимчук Тарас Володимирович
Дата та місце народження: 6 вересня 1993 р., смт Мізоч, Здолбунівський район, Рівненська область
Дата та місце смерті: 24 липня 2014 (20 років) м. Первомайськ, Луганська область
Місце поховання: смт Мізоч, Здолбунівський район, Рівненська область
Звання: Солдат
Посада: Розвідник
Обставини смерті: Загинув 24 липня 2014 р. коли КАМАЗ, на якому їхали спецпризначенці потрапив під перехресний вогонь із засідки поблизу м. Первомайськ, Луганська область. Разом з Тарасом загинули сержант А. Чабан, сержант В. Черкасов та сержант В. Кобернюк.

[ред. | ред. код]

Народився 1993 року в Мізочі. Закінчив Мізоцьку ЗОШ. Займався козацьким бойовим мистецтвом «Спас». Служив за контрактом з жовтня 2011 року, солдат 8-го окремого полку спеціального призначення Збройних сил України, кулеметник.

На фронті був з початку бойових дій. 24 липня під час розвідки в передмісті Первомайська снайпери та гранатометники з терористів перехресним вогнем обстріляли вантажівку «КАМАЗ» українських військових, загинуло троє. Тарас вискочив з кабіни, снайпер влучив йому у бік поміж пластин бронежилета, Серце не витримало в часі транспортування гелікоптером до шпиталю — отримав тяжке поранення осколком в плече, зазнав травматичного шоку та втратив чимало крові. У тому ж бою загинули Василь Кобернюк, Андрій Чабан та Володимир Черкасов.

27 липня відбувалося поховання, прощали і в церкві УПЦ МП, і в УПЦ КП, в останню дорогу проводжали тисячі людей. На виході з цвинтаря на столику стояло два весільні короваї: в жовтні мало відбутися весілля.

Без Тараса лишились батьки.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 2, ряд 3, місце 13.