Яковець Роман Михайлович

Яковець Роман Михайлович
Дата та місце народження: 31 березня 1991 р., смт Опішня, Зіньківський район, Полтавська область
Дата та місце смерті: 29 серпня 2014 (23 роки) с. Побєда, Донецька область
Місце поховання: смт Опішня, Зіньківський район, Полтавська область
Звання: Солдат
Посада: Майстер-гранатометник
Обставини смерті: Загинув 29 серпня 2014 р. під час виходу з Іловайського котла т.зв. Зеленим коридором на дорозі в районі с. Побєда. Був тимчасово похований місцевими мешканцями у братській могилі у с. Побєда. Був ексгумований 18 вересня 2014 р. пошуковцями Місії Евакуація-200 (Чорний тюльпан) та привезений до м. Дніпропетровськ. Лежав в одній могилі разом з Борищаком О.А., Ілляшенко В.В., а також загиблими №№ могил 7079, 7082 (Краснопільське кладовище). Ідентифікований за експертизою ДНК.

Призваний за мобілізацією 2 квітня. Майстер-гранатометник, 93-тя окрема механізована бригада.

Востаннє виходив на зв'язок із рідними 26 серпня. Загинув 29 серпня 2014-го під час виходу з Іловайського котла «зеленим коридором» на дорозі поблизу села Побєда. Був тимчасово похований місцевими мешканцями у братській могилі села Побєда.

Ексгумований 18 вересня 2014-го пошуковцями Місії «Евакуація-200» («Чорний тюльпан»), привезений до Дніпропетровська. Лежав в одній могилі разом з Олексієм Борищаком, Віктором Ілляшенком та невідомими загиблими.

Ідентифікований серед похованих під Дніпропетровськом невідомих Героїв.

Без Романа лишились батьки та дві сестри.

12 лютого 2015-го перепохований в Опішні.

Зі слів односельців, у Романа в сусідньому селі залишилася дівчина та донька Софійка, яка народилася вже після його смерті, у листопаді 2014 року.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 3, ряд 9, місце 38.