Воробей Іван Володимирович

Воробей Іван Володимирович
Дата та місце народження: 3 липня 1999 р., с. Дігтярівка, Чернігівська область
Дата та місце смерті: 9 листопада 2018 (19 років) с. Кримське, Новоайдарський район, Луганська область
Звання: Солдат
Посада: Заступник командира бойової машини–навідник-оператор
Обставини смерті: Загинув 9 листопада 2018 р. близько 21.30 на ВОП поблизу Бахмутської траси в районі селища Кримське Новоайдарського району на Луганщині від смертельного кульового поранення, завданого ворожим снайпером. При спробі винести з-під вогню пораненого Івана загинув солдат Євген Летюка.

[ред. | ред. код]

Народився 1999 року у селі Дігтярівка (Новгород-Сіверський район, Чернігівська область). 2016-го закінчив Шосткинський професійний ліцей за фахом токаря.

З 27 квітня 2018 року — на військовій службі за контрактом; солдат, заступник командира бойової машини — навідник-оператор 3-го відділення 2-го взводу 1-ї гірсько-штурмової роти 109-го окремого гірсько-штурмового батальйону 10-ї окремої гірсько-штурмової бригади.

9 листопада 2018-го увечері загинув у бою поблизу села Кримське (Новоайдарський район) — окупанти відкрили зосереджений вогонь зі стрілецької зброї по одному з опорних пунктів біля окупованого Жолобка, що розташований впритул до «Бахмутської траси». Підрозділ, що вступив у бій, був своєчасно посилений, і за годину вогнева активність ворога була повністю придушена, проте в ході бою, під час висування резерву до бойових позицій, солдат Воробей зазнав смертельного вогнепального поранення. Солдат Євген Летюка намагався перетягнути пораненого до окопу, проте також зазнав смертельного поранення.

12 листопада 2018 року похований в Дігтярівці; у Новгород-Сіверському районі оголошено день жалоби.

Без Івана лишилися батьки, сестра та бабуся, яка його виховувала.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 10, ряд 9, місце 36.