Воловик Всеволод Валентинович «Сєва»

Воловик Всеволод Валентинович
Дата та місце народження: 28 жовтня 1967 р., м. Київ
Дата та місце смерті: 21 листопада 2014 (47 років) район Донецького аеропорту
Місце поховання: м. Київ
Обставини смерті: Загинув 21 листопада 2014 р. підірвавшись на міні в районі аеропорту Донецька.

[ред. | ред. код]

У 1987 році закінчив Калінінградське військове авіаційно-технічне училище, спеціальність «радіотехнічні засоби». Капітан у відставці, був професійним військовим розвідником.

Займався підприємництвом, протягом 2013—2014 років з Національним військово-історичним музеєм України, в рамках співпраці робив виставку до річниці виведення радянських військ з Афганістану. Якийсь час працював на посаді молодшого наукового співробітника філії НВІМУ-Меморіального комплексу «Пам'яті Героїв Крут».

Під час Революції Гідності долучився до Правого сектору. Член політичної партії «Правий сектор», 2014 року на виборах до Верховної Ради України кандидував у народні депутати за списком партії.

У часі війни — боєць 5-го окремого батальйону ДУК «Правий сектор». Готував розвідників, займався розвідкою, активно брав участь у звільнені українських міст на Донбасі. Влітку потрапив до полону «ЛНР», де провів 45 діб, вийшов з полону за обміном — терористи не дізналися, що він з «Правого сектора», переконав їх, що військовий.

21 листопада підірвався на міні поблизу аеропорту Донецька. Тоді ж поліг побратим «Морпєх».

24 листопада відбулася заупокійна служба в Михайлівському Соборі, прощання у Будинку офіцерів. Похований на Лук'янівському військовому цвинтарі.

Без Всеволода лишились дружина, від попереднього шлюбу — син 1998 р.н. та донька 1992 р.н.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 5, ряд 5, місце 12.