Волошин Євгеній Петрович

Волошин Євгеній Петрович
Дата та місце народження: 18 вересня 1978 р., м. Горішні Плавні, Кременчуцький район, Полтавська область
Дата та місце смерті: 26 березня 2017 (38 років) с. Малинівка, Слов'янський район, Донецька область
Місце поховання: м. Горішні Плавні, Кременчуцький район, Полтавська область
Посада: Заступник командира вертолітної ескадрильї
Обставини смерті: Загинув 26 березня 2017 р. в результаті авіакатастрофи військового гелікоптеру Мі-2, яка сталася біля с. Малинівка (Слов'янський район) Донецької області, в 13 км від аеродрому м. Краматорська. Разом з Євгенієм загинули капітан Д. Мовчан, старший лейтенант Р. Кандул, полковник В. Мельник та полковник В. Калитич.

[ред. | ред. код]

Народився 1978 року в місті Горішні Плавні (на той час — Комсомольськ) на Полтавщині.

1999 року закінчив Харківський національний університет повітряних сил імені Івана Кожедуба. Брав участь у миротворчій місії в Африці, був досвідченим пілотом.

Підполковник, командир екіпажу військового гелікоптера Мі-2, заступник командира вертолітної ескадрильї 18-ї окремої бригади армійської авіації Сухопутних військ, в/ч А3384, м. Полтава.

З лютого 2017 року перебував у відрядженні в Краматорську, у складі екіпажу вертольота Мі-2, разом з другим пілотом капітаном Дмитром Мовчаном та бортовим техніком старшим лейтенантом Романом Кандулом. Їхній вертоліт («бджілка», як вони його називали) виконував роль повітряного «таксі», перевозив вантажі та особовий склад Генштабу і Збройних сил у районі проведення АТО, поблизу лінії фронту.

26 березня 2017 року близько 15:00 військовий гелікоптер Мі-2 зазнав авіакатастрофи поблизу села Малинівка Слов'янського району Донецької області, за 13 км від аеродрому Краматорська. За попередніми висновками, вертоліт, що летів на малій висоті, зачепився за лінії електропередач і впав. Загинули троє членів екіпажу, — підполковник Євгеній Волошин, капітан Дмитро Мовчан і старший лейтенант Роман Кандул, та два пасажири — офіцери Озброєння ЗСУ полковники Валерій Мельник і Віктор Калитич.

30 березня з військовими льотчиками попрощались у Полтаві. Панахида пройшла в Авіамістечку, на території 18-ї бригади армійської авіації, в/ч А3384. Похований на міському кладовищі у Горішніх Плавнях.

Залишилися дружина і 7-річний син.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 9, ряд 2, місце 33.