Волочаєв Денис Олександрович «Бахус»

Волочаєв Денис Олександрович
Дата та місце народження: 23 грудня 1981 р., м. Луганськ
Дата та місце смерті: 1 грудня 2019 (37 років) с. Староласпа, Бойківський район, Донецька область
Місце поховання: смт Козин, Обухівський район, Київська область
Звання: Полковник
Обставини смерті: Загинув 1 грудня 2019 року в Донецькій області, поблизу села Староласпа Донецької області. В ніч з 30 листопада на 1 грудня група спецпризначення Альфа СБУ виконувала бойову задачу з ведення розвідки і спостереження у сірій зоні в районі с. Староласпа. Вночі, під час переходу групи після виконання задач, стався підрив на міні. Внаслідок вибуху полковник Дмитро Каплунов загинув на місці, а ще двоє офіцерів зазнали поранень — Денис помер вже під час евакуації.

[ред. | ред. код]

Народився в м. Луганську, мешкав в м. Ірпінь Київської області.

У 2003 році закінчив Академію державної податкової служби України.

Правоохоронній діяльності та військовій службі Денис присвятив 16 років свого життя. З 2003 по 2004 рік працював у податковій міліції, з 2004 до 2019 року – в Управлінні державної охорони України та Службі безпеки України.

Володар Кубку України 2018 року з практичної стрільби (карабін). Денис Волочаєв – майстер спорту України з практичної стрільби та стрільби кульової, майстер спорту міжнародного класу з військово-спортивного багатоборства. Чемпіон та призер світових і європейських змагань зі снайпінгу  серед військових та правоохоронців.

Востаннє Денис виступав у 2019 році на Чемпіонаті світу по снайпінгу в Чехії, де здобув третє місце в особистій першості та перше загальнокомандне серед півсотні команд із іноземних силових відомств.

З початку АТО в Донецькій і Луганській областях брав активну участь в операціях із захоплення злочинців та протидії розвідувально-диверсійним групам бойовиків, які намагалися проникнути через лінію зіткнення у тил українських бійців та в мирні регіони для здійснення терактів. 18 ротацій і безліч бойових завдань.

1 грудня 2019 року на лінії зіткнення на сході України диверсійно-розвідувальна група ворога здійснила спробу прориву в тил позицій Об’єднаних сил. Командування ООС задіяло резервну групу, до складу якої входили Денис Волочаєв і його товариш Дмитро Каплунов. Під час виконання контрдиверсійного бойового завдання внаслідок вибуху міни обидва бійці отримали поранення, несумісні з життям, і загинули на місці.

3 грудня 2019 року відбулося прощання у центрі культури та мистецтв Служби безпеки України у Києві.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 11, ряд 4, місце 23.