Волков Іван Володимирович

Волков Іван Володимирович
Дата та місце народження: 11 липня 1973 р., м. Суми
Дата та місце смерті: 1 березня 2015 (41 рік) Помер від поранень
Місце поховання: м. Суми
Посада: Командир взводу
Обставини смерті: Помер 1 березня 2015 р. унаслідок вогнепальних поранень у живіт після 4-годинної операції в лікарні Слов'янська (Донецька область).

Волков Іван Володимирович народився 11 липня 1973 року в місті Суми. Закінчив середню школу №12 міста Суми. Навчаючись у школі відвідував заняття клубу "Абалаківець", уперто тренувався, і в команді альпіністів здійснив кілька сходжень, у тому числі й на Памір у 15 років. Шістнадцять років служив у пожежній охороні. Був капітаном Сумської команди з пожежно-прикладного спорту, неодноразово був переможцем на чемпіонатах України. Був тренером. Команда під його керівництвом досягла високих результатів, а спортсмени отримали звання майстрів спорту. Іван Волков був капітаном збірної Сумщини з пожежно-прикладного спорту.

З травня 2014 року служив у органах внутрішніх справ. Був командиром 3-го взводу батальйону (потім – роти) патрульної служби міліції особливого призначення «Суми» Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Сумській області. Протягом 2014-2015 років тричі виїжджав у відрядження в зону антитерористичної операції на схід України.

З лютого 2015 року четвертий раз ніс службу в зоні антитерористичної операції на сході України. У складі зведеного загону було понад 40 дільничних, оперативників, слідчих, представників інших міліцейських служб різного віку і різних звань. Їх завдання було нести охорону комбікормового заводу і в'їзд біля м Слов'янськ на 4 блокпостах. Підприємство не працювало, і потрібно було зберегти обладнання від мародерів.

У ніч з 28 лютого на 1 березня 2015 року на блок-пості у районі міста Слов’янськ Донецької області під час конфлікту з п'яним підлеглим, батальйону патрульної служби міліції м. Суми особливого призначення, капітан міліції Волков отримав три вогнепальні поранення у живіт. Пораненого офіцера доправили до лікарні міста Слов’янська. Лікарі боролися за життя Івана Волкова, проте їх зусилля виявилися марними. 1 березня 2015 року, після чотиригодинної операції, офіцер помер від отриманих поранень. 4 березня 2015 року похований на Засумському кладовищі міста Суми. Досі не має статусу " ПОЛЕГЛОГО ПРИ ВИКОНАННІ СЛУЖБОВИХ ОБОВ'ЯЗКІВ."

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 6, ряд 6, місце 33.