Войчук Олександр Анатолійович

Войчук Олександр Анатолійович
Дата та місце народження: 8 лютого 1989 р., м. Луцьк, Волинська область
Дата та місце смерті: 29 серпня 2014 (25 років) с. Новокатеринівка, Донецька область
Місце поховання: с. Гаразджа, Луцький район, Волинська область
Посада: Стрілець
Обставини смерті: Загинув 29 серпня 2014 р. під час виходу з Іловайського котла т.зв. Зеленим коридором на дорозі поміж с. Новокатеринівка та х. Горбатенко. 3 вересня 2014 р. тіло Войчука О.А. разом з тілами 96 інших загиблих у т.зв. Іловайському котлі було привезено до дніпропетровського моргу. Був упізнаний бойовими товаришами та родичами.

Народився Олександр Войчук 8 лютого 1989 року в Луцьку. Навчався майбутній воїн у Луцькій ЗОШ № 20, після закінчення школи 2006 року навчався у Луцькому національному технічному університеті. Після завершення навчання в університеті з 2011 року проходив строкову службу в лавах ЗСУ. По демобілізації з 2012 року працював у ТОВ «Кромберг енд Шуберт Україна».

З початком російської збройної агресії був мобілізований до лав Збройних сил України у квітні 2014 року. У Збройних силах служив у лавах 51-ї механізованої бригади. Разом із підрозділом брав участь у боях під Іловайськом.

29 серпня 2014 року під час виходу з оточення боєць загинув під час обстрілу українських військових російськими військовими біля села Новокатеринівка Старобешівського району у так званому «зеленому коридорі». Тривалий час Олександр Войчук вважався зниклим безвісти, і спочатку був похований у Дніпропетровську разом з іншими неопізнаними воїнами 3 вересня 2014 року. Особу загиблого волинянина встановлено через 5 місяців по аналізу ДНК.

Після ідентифікації Олександра Войчука воїн був урочисто перепохований у Луцьку 29 січня 2015 року. Прощання із загиблим героєм відбулось у Свято-Троїцькому кафедральному соборі УПЦ КП, а громадянська панихида — на центральній площі Луцька. Похований загиблий воїн на центральній алеї кладовища «Гаразджа».

Без Олександра лишилась мама Тетяна Войчук.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 3, ряд 3, місце 30.