Власенко Юрій Олександрович

Власенко Юрій Олександрович
Дата та місце народження: 3 лютого 1985 р., м. Кіровоград
Дата та місце смерті: 3 червня 2014 (29 років) м. Красний Лиман, Донецька область
Місце поховання: м. Кіровоград
Звання: Солдат
Посада: Телефоніст
Обставини смерті: Загинув, прикриваючи своїх бойових побратимів, під час нападу терористів на колону в ході бойових дій у Красному Лимані.

Юрій Власенко народився у Кропивницькому (на той час Кіровоград). Закінчив місцеву школу № 8, продовжив навчання у машинобудівному технікумі КНТУ, де 2005 року здобув професію оператора верстатів з програмним керуванням. Строкову службу проходив у десантних військах в місті Миколаєві. По поверненні зайнявся приватними перевезеннями — працював таксистом.

З початком російської збройної агресії проти України добровольцем прийшов до військкомату, але його не мобілізували. Тоді Юрій напряму звернувся у свою бригаду, де проходив строкову службу.

Солдат, телефоніст взводу управління 1-ї мінометної батареї 1-го аеромобільно-десантного батальйону 79-ї окремої аеромобільної бригади, в/ч А0224, м. Миколаїв.

З весни 2014 року Юрій Власенко брав участь у війні на сході України, на півночі Донецької області, в районі Слов'янська та Лиману (на той час Красний Лиман).

Загинув 3 червня 2014 року в ході бойових дій поблизу Лиману, прикриваючи своїх бойових побратимів під час нападу бойовиків на колону. Солдат Власенко одним з перших прийняв бій і був смертельно поранений.

Похований на Старобалашівському кладовищі у місті Кропивницький. Залишились батьки і брат.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 1, ряд 7, місце 11.