Власенко Дмитро Миколайович

Власенко Дмитро Миколайович
Дата та місце народження: 25 жовтня 1990 р., с. Стара Басань, Чернігівська область
Дата та місце смерті: 5 вересня 2014 (23 роки) с. Крута Гора, Луганська область
Звання: Солдат
Посада: Гранатометник
Обставини смерті: 5 вересня 2014 р. близько 13.00 взвод молодшого лейтенанта Калиновского П.О., кількістю 25 військовослужбовців, а також кілька військовослужбовців 1-ї танкової бригади в районі с. Шишково (3-4 км західніше с. Металіст, Луганської обл.) після 2-х годинного бою здійснив відхід у західному напрямку. Командир взводу Калиновський П.О. разом з важко пораненим Малашняком А.В. (поранення в стегно), ще трьома бійцями свого взводу та трьома військовослужбовцями 1-ї окремої танкової бригади близько 19-20 год. біля с. Крута Гора попав у засідку. Після вогневого контакту (перестрілки) їх було взято у полон. Був розстріляний сепаратистами разом з іншими трьома військовослужбовцями (А. Малашняком, А. Норенком, а також тимчасово не ідентифікованим № 6418).

Народився 1990-го в Старій Басані. Закінчив 2007 року Старобасанську загальноосвітню школу, київський технічний коледж. Працював у Києві на одному з авторемонтних підприємств слюсарем. Пройшов строкову службу в ЗСУ в 2009—2010 роках, 36-й об'єднаний загін механізації Державної спеціальної служби транспорту. Демобілізувавшись, якийсь час працював у Старобасанській загальноосвітній школі-інтернаті.

Мобілізований 19 березня 2014 року, солдат, гранатометник механізованого батальйону 1-ї окремої гвардійської танкової бригади.

5 вересня 2014-го близько 13 години взвод молодшого лейтенанта 3-го БТРо Калиновського Павла Олександровича кількістю 25 військовиків, та кілька вояків 1-ї танкової бригади, серед яких був Дмитро Власенко, поблизу села Шишкове після 2-годинного бою здійснив відхід у західному напрямку. Командир взводу Павло Калиновський разом з важкопораненим у стегно Андрієм Малашняком та ще трьома бійцями свого взводу і трьома військовослужбовцями 1-ї окремої танкової бригади увечері біля Крутої Гори потрапив у засідку. Після стрілянини опинилися в полоні, полонили й військовиків 3-го БТРо Павла Калиновського, Петрака Олега Михайловича, Кузьмина Михайла Степановича та Литвина Мирослава Богдановича. Розстріляний терористами з Андрієм Малашняком та не ідентифікованими станом на лютий 2017-го вояками, похованими в могилах № 6417 та № 6418.

Вважався зниклим безвісти. 4 червня 2015 року у місці масового поховання, приблизно за 500 метрів на схід від села Крута Гора, дорогою, яка веде до Раївки, знайдено чотири невпізнаних тіла. За результатами молекулярно-генетичної експертизи ідентифіковані Павло Калиновський, Дмитро Власенко та Андрій Малашняк. В ході проведення розслідування стали відомі факти, на підставі є можливість стверджувати, що четвертим було тіло Андрія Норенка, і їх спочатку взяли в полон, а згодом розстріляли.

Перепохований 16 вересня 2015 року у селі Стара Басань.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 4, ряд 2, місце 18.