Вінніченко Віталій Павлович

Вінніченко Віталій Павлович
Дата та місце народження: 1 серпня 1973 р., м. Жмеринка, Вінницька область
Дата та місце смерті: 14 червня 2014 (40 років) м. Маріуполь, Донецька область
Місце поховання: с. Носківці, Жмеринський район, Вінницька область
Звання: Майор
Посада: Викладач
Обставини смерті: Загинув 14 червня 2014 р. внаслідок прямого влучення у автобус, що рухався у хвості колони під час обстрілу колони автомобілів Державної прикордонної служби України в районі Пост-Мосту на околицях м. Маріуполь, Донецька область. Разом з Олександром загинули майор Зайцев М. В., прапорщик Гречаний В. В., старшина Єпіфанов С. П. та співробітник Островський О. О., ще 7 отримали поранення.

Віталій Вінніченко народився 1973 року у місті Жмеринка на Вінниччині. 1990-го закінчив загальноосвітню школу № 4. По тому близько півроку працював полірувальником в стоматологічній поліклініці Жмеринки. Пройшов строкову військову службу в прикордонних військах на західному кордоні.

Закінчив Національну академію Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького. В Хмельницькому познайомився з майбутньою дружиною. Після закінчення Академії розпочав службу на Черкащині.

Майор, старший офіцер — старший викладач відділення підготовки з тактики прикордонної служби циклу підготовки прикордонних дисциплін та правової підготовки Навчального центру підготовки молодших спеціалістів Державної прикордонної служби України, в/ч 9930, селище Оршанець, Черкаська область.

Одночасно зі службою навчався у Київському славістичному університеті за спеціальністю «Менеджмент організації».

З початком російської збройної агресії проти України навесні 2014 року протягом двох місяців виконував завдання на території проведення антитерористичної операції на Сході України. У червні вирушив до Маріуполя у свою другу ротацію.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 1, ряд 9, місце 3.