Вільчинський Микола Григорович «Лютий»

Вільчинський Микола Григорович
Дата та місце народження: 24 травня 1992 р., с. Старики, Волинська область
Дата та місце смерті: 12 червня 2018 (26 років) смт Нью-Йорк, Донецька область
Місце поховання: с. Піски, Горохівський район, Волинська область
Звання: Солдат
Посада: Номер обслуги
Обставини смерті: Загинув вранці 12 червня 2018 р. від кульового поранення, завданого ворожим снайпером в районі смт Новгородське, Торецька міська рада, Донецька область. Куля пройшла навиліт нижче бронежилета, зачепивши життєво важливі органи. Помер під час евакуації від внутрішньої кровотечі.

[ред. | ред. код]

Народився 1992 року в селі Старики (Горохівський район, Волинська область); закінчив ПТУ № 27 у місті Берестечко. Проходив строкову службу на флоті; демобілізувавшись, 5 років працював слюсарем з експлуатації та ремонту газового устаткування 2-го розряду — Берестечківська дільниця Горохівського відділення ПАТ «Волиньгаз», бригада внутрішньобудинкових систем газопостачання.

В серпні 2014 року призваний за мобілізацією, рік воював у складі 24-ї бригади — поблизу Новотошківського і Кримського. Після демобілізації одружився; у жовтні 2017-го вступив на військову службу за контрактом. Солдат, номер обслуги гранатометного відділення 3-го батальйону 24-ї бригади.

12 червня 2018 року загинув вранці поблизу смт Новгородське від кулі снайпера у спину; куля пройшла навиліт нижче бронежилета та зачепила життєво важливі органи, почалася внутрішня кровотеча. Під час надання першої медичної допомоги та евакуації терористи почали обстріл; важкопораненого бійця не встигли довезти до госпіталю.

15 червня 2018-го відбулося прощання у Горохові, похований в селі Піски; у Горохівському районі з 14 по 16 червня оголошено дні жалоби.

Без Миколи лишились батьки, сестра, дружина та маленька доня — народилась 4 травня 2018 року.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 10, ряд 2, місце 32.