Величко Андрій Валерійович

Величко Андрій Валерійович
Дата та місце народження: 5 листопада 1982 р., с. Монастирище, Черніговський район, Приморський край, РРФСР, Черніговський район
Дата та місце смерті: 17 липня 2014 (31 рік) смт Старомихайлівка, Мар'їнський район, Донецька область
Звання: Майор
Посада: Начальник служби радіаційного, хімічного та біологічного захисту
Обставини смерті: Зник безвісті 17 липня 2014 р. Упізнаний за експертизою ДНК серед останків трьох чоловіків, виявлених у вересні 2015 р. у замінованій придорожній лісосмузі між м. Красногорівкою та смт Старомихайлівкою, Мар'їнський район, Донецька область зі слідами вогнепальних поранень у голову, доставлених до м. Дніпропетровська волонтерами гуманітарної пошукової місії Евакуація-200 та тимчасово похованих на Краснопільскому кладовищі.

[ред. | ред. код]

Народився 1982 року в селі Монастирище (Чернігівський район, Приморський край, РРФСР).

Майор, начальник хімічної служби в/ч 3037 НГУ, Донецьк (район Боссе). У травні 2014-го під час сутичок з нападниками, очолюючи групу із застосування спеціальних засобів, зазнав вогнепального поранення правої руки. 14 травня десятки невідомих озброєних осіб оточили та заблокували військове містечко № 20 в/ч 3037 у Донецьку. Майор Величко виконував завдання з розвідки за діями озброєних проросійськи налаштованих громадян та їх переміщенням навколо військового об'єкту.

Діючи в складі військового оперативного резерву полку, у червні 2014 року під час оборони від проросійських бойовиків будівлі Донецької обласної прокуратури майор Величко зазнав важкого поранення в руку і на момент прориву частини з оточення та виходу під Маріуполь залишався на лікуванні у Донецьку. Під час штурму частини опинився у полоні банди Безлера (Горлівка).

Коли його відпустили з полону, не мав при собі документів, 17 липня 2014-го зник у місті Красногорівка без документів. З Красногорівки повідомив про себе сестрі, скориставшись телефоном одного з місцевих жителів. Цей же громадянин вказав йому дорогу на село Піски через Старомихайлівку, коли за Величком легковиком «Хюндай Елантра» чорного кольору д/н АН 1654 ЕВ приїхала мати та двоє знайомих. Пополудні 17 липня виїхав з Красногорівки мікрорайон Сонячний д. 9 кв. 38 (без документів), на машині «Хюндай Елантра» АН1654ЕВ чорного кольору, разом з трьома людьми: Лось Володимир, Скоринін Тимур та Величко Ірина. З того часу зникли безвісти. Машину знайшли спалену, без людей. Розстріляну і спалену машину «Хюндай», схожу на ту, якою їхали чотири зниклих, їхні родичі згодом виявили поблизу селища Лозового Ясинуватського району Донецької області.

У вересні 2015 пошукова група «Евакуація 200» забирала з нейтральної зони в посадці між Красногорівкою та Старомихайлівкою трьох вбитих, застрелених у голову.

Восени 2017 року ідентифіковано за ДНК — був похований на Краснопільському цвинтарі Дніпра. 12 вересня 2017-го відбулось прощання на Краснопільському цвинтарі, після кремації у Києві похований в Сєвєродонецьку.

Без Андрія лишилась сестра.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 1, ряд 8, місце 35.