Вдовенко Олексій Віталійович

Вдовенко Олексій Віталійович
Дата та місце народження: 12 лютого 1983 р., смт Вороніж, Шосткинський район, Сумська область
Дата та місце смерті: 13 квітня 2014 (31 рік) с. Довгополівка, Роменський район, Сумська область
Місце поховання: смт Вороніж, Шосткинський район, Сумська область
Звання: Солдат
Посада: Старший механік – водій
Обставини смерті: Загинув 13 квітня 2014 року в с. Довгополівка Роменського району Сумської області під час виконання службових обов'язків при передислокації військової частини.

[ред. | ред. код]

Олексій Вдовенко народився в смт Вороніж на Сумщині. У 1999 році закінчив Вороніжську загальноосвітню школу, у 2000 році — професійно-технічне училище № 42 смт Вороніж (з 2009 року входить до складу Шосткинського центру професійно-технічної освіти, місто Шостка). З 2011 року працював водієм у ПАТ «Сумигаз», Шосткинське управління з експлуатації газового господарства.

Під час російської збройної агресії призваний до Збройних Сил України за мобілізацією 26 березня 2014 року Шосткинсько-Середино-Будським об'єднаним міським військовим комісаріатом, проходив службу в реактивній артилерійській батареї реактивного артилерійського дивізіону 27-го реактивного артилерійського полку (в/ч А1476, Суми) на посаді «старший механік — водій».

Загинув 13 квітня 2014 року під час виконання обов'язків військової служби. В ході передислокації 8-ї реактивної батареї військової частини А1476 з району бойового злагодження в район бойового призначення за маршрутом смт Гончарівське Чернігівської області — місто Ромни Сумської області, в селі Довгополівка Роменського району, водій транспортно-заряджаючої машини 9Т452 не впорався з керуванням під час руху з крутого спуску. Автомобіль з'їхав з мосту та перекинувся у водоймище. В результаті водій Олексій Вдовенко та санінструктор батареї Максим Аранчій загинули на місці, а оператор спецтехніки отримав тілесні ушкодження.

Похований на Спаському кладовищі селища Вороніж.

Залишились дружина Галина і донька.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 1, ряд 1, місце 9.