Васькало Роман Вікторович

Васькало Роман Вікторович
Дата та місце народження: 3 грудня 1988 р., м. Львів
Дата та місце смерті: 22 липня 2014 (25 років) сел. Довжанське, Луганська область
Місце поховання: м. Львів
Посада: Старший навідник
Обставини смерті: Загинув 22 липня 2014 р. в ночі під час виконання бойового завдання в районі ППр Довжанський, Луганська область, внаслідок мінометного обстрілу. Разом з Романом загинув старший солдат О. Савченко.

[ред. | ред. код]

Народився 1988 року у місті Львів. Мешкав у мікрорайоні Левандівка. Закінчив ПТУ № 52 (на даний час — Львівське міжрегіональне вище професійне училище залізничного транспорту) та здобув професію: «Бригадир (звільнений) з поточного утримання й ремонту колій та штучних споруд», відслужив строкову службу у лавах ЗСУ.

у 2007 році пішов працювати на Львівську залізницю, Підзамчівська дистанція, де влаштувався за спеціальністю монтер колії. Любив рибалити, збирати гриби, господарював на землі, хоча виріс у місті.

Мобілізований 10 травня 2014 року, старший навідник 24-ї механізованої бригади. Мав «бронь», міг швидко повернутися, проте відмовився покидати побратимів.

Загинув у бою в районі селища Довжанське на Луганщині — один зі снарядів під час артилерійського обстрілу терористами влучив поруч із бійцем. Тіло загиблого довгий час не віддавали бойовики. Після тривалих переговорів, його змогли доправити на батьківщину. У тому ж бою загинув Олександр Савченко.

30 липня 2014 року львів'яни провели загиблого військовослужбовця в останню путь; могила — на полі почесних поховань Личаківського цвинтаря.

Залишились батьки Ольга Іванівна та Віктор Миронович, дружина Ольга та син Матвій 2012 р. н.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 2, ряд 2, місце 9.