Тимченко Олексій Степанович

Тимченко Олексій Степанович
Дата та місце народження: 25 серпня 1994 р., смт Стеблів, Корсунь-Шевченківський район, Черкаська область
Дата та місце смерті: 26 березня 2017 (22 роки) м. Авдіївка, Донецька область
Місце поховання: смт Стеблів, Корсунь-Шевченківський район, Черкаська область
Звання: Солдат
Посада: Командир обслуги
Обставини смерті: Загинув 26 березня 2017 р. внаслідок мінометного обстрілу опорного пункту неподалік м. Авдіївка (Донецька область). Разом з Олексієм загинули солдат С. Мосійчук та старший сержант П. Козарук.

Народився 1994 року у селищі міського типу Стеблів на Черкащині. 2010 року закінчив 9 класів Стеблівської загальноосвітньої школи імені І. С. Нечуя-Левицького. Займався спортом. Здобув фах «Електромонтер, слюсар з палевної апаратури, водій» у Корсунь-Шевченківському професійному ліцеї. Працював на пилорамі та цегляному заводі.

Під час російської збройної агресії проти України у серпні 2016 року вступив на військову службу, підписавши контракт на три роки. Після підготовки у 169-му Навчальному центрі «Десна» прибув до свого підрозділу.

Солдат, стрілець-навідник 72-ї окремої механізованої бригади, в/ч А2167, м. Біла Церква. Виконував завдання на території проведення антитерористичній операції у складі розрахунку зенітної установки ЗУ-23-2.

26 березня 2017 року близько 17:30 загинув внаслідок мінометного обстрілу опорного пункту у промисловій зоні міста Авдіївка. Разом з Олексієм загинули старший сержант Петро Козарук і солдат Сергій Мосійчук. Розрахунок ЗУ-23-2 на автомобілі ГАЗ-66 виїхав на бойове завдання — збити ворожий безпілотник, але потрапив під обстріл. Старший сержант Козарук наказав своїм підлеглим ховатись, та коли бійці почали спускатись в укриття, міна калібру 120 мм влучила у бліндаж.

Похований 28 березня на кладовищі смт Стеблів. Це був день народження мами, Олексій мав приїхати у відпустку.

Залишились батьки, Степан Іванович і Наталія Олександрівна Тимченки, та дві старші сестри, Альона і Юлія.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 9, ряд 3, місце 26.