Циганков Олексій Вікторович

Циганков Олексій Вікторович
Дата та місце народження: 5 грудня 1984 р., с. Шевченківське, Запорізька область
Дата та місце смерті: 9 липня 2014 (29 років) Помер від поранень
Посада: Патрульний кінологічного відділення
Обставини смерті: 9 липня 2014 р. наряд, до складу якого входив Олексій, перебував біля прикордонного поста Сєдове. Воїни побачили групу порушників кордону, котрі десантувалися на берег із катерів. На запитання прикордонників ті почали стріляти з авто­матів. Українські солдати змушені були зайняти оборону. Бойовики мали ще й міномети. Під час бою Олексій Циганков одержав важкі поранення. Його терміново відправили у госпіталь у столицю України. Але військовим лікарям не вдалося врятувати О. В. Циганкова.

[ред. | ред. код]

Народився в селі Шевченкове Запорізької області. Після школи навчався у Куйбишевському професійному аграрному ліцеї, здобув спеціальність механізатора. Строкову службу проходив у прикордонних військах. Майже десятиліття працював на Т-150 у місцевому ТОВ «Придонецьке». Працював комбайнером в своєму селі; створив родину.

Призваний у квітні 2014 року разом з братом Олександром. Патрульний кінологічного відділення, Донецький прикордонний загін№ в червні побував вдома у відпустці. Зазнав 5 липня важких поранень під час мінометного обстрілу прикордонного блокпоста в смт Сєдове, за іншими даними в смт Обрив лікарі змушено ампутували праву ногу. Помер 9 липня у Київському військовому госпіталі.

Похований в Шевченківському з усіма почестями; в останню дорогу провести прийшло все село, приїхало піврайону. Вдома лишилися Любов Павлівна і Віктор Леонідович, брат Олександр, сестра Наталія, дружина Наталія, вчителька початкових класів та 4-річна донька Вероніка. Після смерті народився син Олексій.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 1, ряд 10, місце 25.