Тритейкін Дмитро Олександрович

Тритейкін Дмитро Олександрович
Дата та місце народження: 7 серпня 1974 р., м. Авдіївка, Донецька область
Дата та місце смерті: 21 лютого 2017 (42 роки) Помер від поранень
Місце поховання: м. Авдіївка, Донецька область
Посада: Начальник 15-го Державного пожежно-рятувального загону
Обставини смерті: Помер 21 лютого 2017 р. у лікарні імені Мечникова (м. Дніпро) від поранень отриманих 2 лютого 2017 р. близько 21.05 під час обстрілу міста Авдіївка (Донецька область). Під час обстрілу загинув водій Дмитра Сергій Горбань.

Народився 1974 року у місті Авдіївка Донецької області. Обравши професію рятувальника у 1995 році, все своє життя присвятив служінню рідному місту. Здобув дві вищі освіти: 2001-го закінчив Донбаську державну академію будівництва і архітектури, за фахом економіста; 2008 — Національний університет цивільного захисту України, за спеціальністю «Пожежна безпека», кваліфікація — інженер з пожежної безпеки.

У 2002—2003 роках займав посаду інспектора служби державного пожежного нагляду та інженера служби держпожнагляду, з 2011 по 2015 — начальник частини.

З 2015 — начальник 15-го Державного пожежно-рятувального загону Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Донецькій області, м. Авдіївка.

Виконував завдання в умовах бойових дій, під обстрілами надавав допомогу мешканцям міста. 2016 року нагороджений орденом «За мужність».

30 січня 2017 року, внаслідок обстрілів Авдіївки російсько-терористичними угрупованнями, місто залишилось без електрики, води і тепла. Було оголошено надзвичайний стан, розгорнуто пункти обігріву та надання гуманітарної допомоги.

Дмитро Тритейкін брав участь у рятувальній операції ДСНС у рідній Авдіївці. 2 лютого о 21:05, коли рятувальник очікував на прибуття гуманітарної допомоги, район школи № 2 та стадіон «Хімік», де розгорнуто пункт життєзабезпечення ДСНС, обстріляли терористи. Під артилерійський обстріл потрапив автомобіль служби. Водій Сергій Горбань загинув на місці. Підполковник Тритейкін дістав важкі осколкові поранення у живіт. Після операції, що тривала 3,5 години в Авдіївській лікарні, доправлений до 66-го військового мобільного шпиталю в Покровськ, а звідти — у Дніпропетровську обласну лікарню ім. Мечникова. 4 лютого в ДСНС повідомили, що офіцер прийшов до свідомості. Загалом переніс 7 операцій. 21 лютого, після тривалої боротьби за життя, підполковник Тритейкін помер у лікарні.

22 лютого в місті Дніпро представники ГУ ДСНС України у Дніпропетровській області віддали останню шану своєму колезі з Донеччини. 23 лютого рятувальника поховали в рідній Авдіївці.

Залишились дружина Оксана та донька.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 9, ряд 8, місце 23.