Томілович Денис Григорович «Ден»

Томілович Денис Григорович
Дата та місце народження: 11 березня 1982 р., м. Дніпро
Дата та місце смерті: 29 серпня 2014 (32 роки) с. Новокатеринівка, Донецька область
Місце поховання: м. Дніпро
Посада: Командир взводу
Обставини смерті: Загинув 29 серпня 2014 р. під час виходу з Іловайського котла у с. Новокатеринівка, Старобешівський район, Донецька область. 12 вересня 2014 р. тіло було знайдено пошуковою групою Місії Евакуація-200 (Чорний тюльпан) на дорозі поміж селами Новокатеринівка та Ленінське й привезене у Запоріжжя. Упізнаний родичами.

2004 року закінчив Дніпропетровський індустріальний технікум, здобув спеціальність «монтаж, обслуговування засобів і систем автоматизації», 2009-го — Київський славістичний університет, «менеджмент митної справи». Пройшов строкову військову службу у лавах ЗСУ. Від жовтня 2008 року — директор з виробництва ООО «Метизний завод „Шплінт. УА“» (Дніпродзержинськ).

В часі війни — командир взводу, батальйон патрульної служби міліції особливого призначення «Дніпро-1».

Роман Зіненко і Денис Томілович. 26 серпня 2014, Іловайськ.

У серпні 2014 року брав участь у боях за визволення Іловайська.

29 серпня 2014 виходив з оточення з-під Іловайська у складі північної колони українських військ. Разом з побратимами, зокрема Романом Зіненком, був на броні МТ-ЛБ. Сама МТ-ЛБ йшла у складі невеличкої української колони, де попереду йшов позашляховик, другим танк, потім МТ-ЛБ, і в хвості БМП. Колона прямувала трасою до Новокатеринівки. Щільний обстріл української колони поновився після проходу між двома пагорбами вже неподалік селища. Позашляховик відірвався вперед і на значній швидкості почав віддалятися по дорозі, а танк зійшов з прострілюваної траси вліво полями, уникаючи вогню зі схилу справа. Мехвод МТ-ЛБ вміло слідував за танком. Невдовзі танк і МТ-ЛБ вскочили у околиці села, проте там їх зустрів вогонь зі стрілецької зброї з хат. Навколо МТ-ЛБ лунали вибухи і пролітали кулі великокаліберних кулеметів. Один з вибухів став для Дениса Томіловича фатальним — йому відірвало голову, він помер на місці.

Вдома залишились дружина та двоє дітей. Його тіло знайшли 12 вересня 2014 року місією «Чорний тюльпан», похований у Таромському 1 жовтня 2014-го.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 3, ряд 10, місце 26.