Терновий Дмитро Олександрович

Терновий Дмитро Олександрович
Дата та місце народження: 17 травня 1969 р., м. Чернігів
Дата та місце смерті: 10 лютого 2015 (45 років) с. Логвинове, Донецька область
Місце поховання: м. Чернігів
Посада: Начальник відділу внутрішньої безпеки на Донецькій залізниці
Обставини смерті: 10 лютого 2015 р. о 15:00 поблизу села Логвинове у верхній частині дебальцівського виступу на трасі між м. Дебальцеве і м. Артемівськ (Донецька область) група офіцерів МВС, які їхали на двох автомобілях, підірвалася на фугасі та потрапила у засідку. Від вибуху Дмитро загинув, інші офіцери отримали поранення.

[ред. | ред. код]

Працював у Державній податковій службі України, міліції. З травня 2012 року — заступник начальника відділу внутрішньої безпеки в Чернігівській області Департаменту внутрішньої безпеки. З 2014-го — начальник відділу внутрішньої безпеки на Донецькій залізниці, департамент внутрішньої безпеки МВС України.

10 лютого 2015-го вдень біля села Логвинове у частині «дебальцівського виступу» на трасі між Дебальцевим і Артемівськом група офіцерів МВС, котрі їхали на двох автомобілях, підірвалася на фугасі, після того терористи влаштували засідку. Терновий від вибуху загинув, решта офіцерів зазнали поранень, у засідку тоді потрапили офіцери МВС на чолі з керівником міліції Львівської області Дмитром Загарією та командиром спецбатальйону «Львів» Ігорем Вольським. Офіцери кілька годин тримали оборону та зуміли з боєм прорватися назустріч підоспілій підмозі — бійці спецбатальйону «Львів» та підрозділ Нацгвардії провели 3 бойових рейди для порятунку, з третьої спроби група із 8 бійців батальйону «Львів» на чолі з командиром роти — за підтримки ЗСУ — деблокували офіцерів. Тоді ж загинув в. о. начальника Дебальцівського міського управління внутрішніх справ полковник міліції Євген Юханов.

Вдома лишилися дружина та донька. Похований 26 лютого 2015 року в Чернігові.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 6, ряд 4, місце 14.