Татарінов Сергій Петрович

Татарінов Сергій Петрович
Дата та місце народження: 28 листопада 1978 р., м. Миколаїв
Дата та місце смерті: 12 червня 2014 (35 років) висота Савур-Могила
Місце поховання: м. Миколаїв
Посада: Головний сержант-командир відділення
Обставини смерті: Під час боїв за Савур-Могилу о 12.00 години 12 червня 2014 р. Сергій був поранений одним з перших. Помер у гелікоптері по дорозі в шпиталь. Був при тямі до останнього. Разом з Сергієм загинув солдат С. Шерстньов.

[ред. | ред. код]

Сергій Татарінов народився в місті Миколаїв. Закінчив загальноосвітню школу. Проходив строкову військову службу в аеромобільних військах Сухопутних військ Збройних Сил України.

З початком російської збройної агресії мобілізований на захист Батьківщини 11 березня 2014 року.

Сержант, головний сержант взводу — командир відділення аеромобільно-десантного взводу аеромобільно-десантної роти 2-го аеромобільно-десантного батальйону 79-ї окремої аеромобільної бригади Високомобільних десантних військ України, в/ч А0224, м. Миколаїв.

З початку червня 2014-го брав участь в антитерористичній операції на сході України, в зоні бойових дій поблизу українсько-російського кордону.

12 червня 2014 року близько 10:00, під час прориву укріпрайону противника біля висоти Савур-могила в Шахтарському районі Донецької області, колону українських військових під командуванням Максима Миргородського (позивний «Майк») атакували російські терористи із засідки, яку вони облаштували на вершині вранці того ж дня. В ході бою Сергій Татарінов був поранений в шию. Під час медичної евакуації «Камаз» потрапив під обстріл, Сергій дістав ще три кульових поранення в спину, в область серця, помер у гелікоптері дорогою до шпиталю. Це був перший бій за висоту Савур-могила. За даними Міноборони України, втрати російських терористів: 2 БТР, 2 танки (йшли на підмогу зі Сніжного, підбиті ракетами з вертольотів) та 2 автомобілі «Камаз», на яких були встановлені великокаліберні кулемети «Корд». У боях в районі Савур-могили та Степанівки десантники 79-ї бригади втратили двох вояків убитими та 21 пораненими, другий загиблий — солдат розвідроти Сергій Шерстньов.

15 червня в Миколаєві відбулось прощання із Сергієм Татаріновим, першим мешканцем Миколаєва, який загинув, захищаючи Україну від російської збройної агресії. Похований на Миколаївському центральному міському цвинтарі біля села Мішково-Погорілове..

Залишилась дружина та двоє дітей — дочка 2004 р.н. та син 2007 р.н. 21 серпня 2014 року Президент України Петро Порошенко, під час робочого візиту в Миколаїв та у військову частину А0224, передав ордер на квартиру сім'ї загиблого десантника.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 1, ряд 8, місце 11.