Тарасюк Олег Андрійович «Тарас»

Тарасюк Олег Андрійович
Дата та місце народження: 21 вересня 1968 р., с. Курозвани, Рівненська область
Дата та місце смерті: 10 серпня 2014 (45 років) с. Зелене, Донецька область
Місце поховання: м. Рівне, Рівненська область
Обставини смерті: Загинув 10 серпня 2014 р. під час бою з террористами у с. Зелене, Амвросіївський район, Донецька область. Разом з Олегом загинули молодший сержант О. Палій, старший солдат С. Бонцевич та А. Федчишин.

Народився 1968 року в селі Курозвани (Гощанський район, Рівненська область); був у мами другим сином з трьох. Закінчив Курозванівську ЗОШ. Олег Тарасюк — колишній морський піхотинець, родом з с. Курозвани Гощанського району Рівненської області. Служив на Тихоокеанському флоті; за військовим фахом — підводник-диверсант. Навчався у першому професійно-технічному училищі міста Рівне. Працював на «Азоті» муляром-монтажником. Працював у Рівному, мав власне підприємство. Торгував тракторами з Європи. За власні кошти облагородив озерце в рідному селі. Розводив рибу в Курозванах, орендував два ставки. В нього залишились дружина, двоє дітей та двоє онуків. Співпрацював з фермерським господарством «Гітас» і був спонсором однойменної футбольної команди.

Коли розпочалися бойові дії на Сході, пішов у військкомат. Виявилося, що його військової справи там нема, тоді записався у добровольчий корпус «Правий сектор». Став інструктором; перший раз поїхав у травні 2014 року. Воював в Донецьку, Амвросіївці та Карлівці; очолював рівненську розвідгрупу з 12 людей, яка допомагала «Азову» штурмувати селище.

Очолював рівненську розвідгрупу з 12 осіб, яка допомагала «Азову» штурмувати селище. Загинув о 17-й годині 10 серпня 2014 року від кулі снайпера в бою поблизу Іловайська Донецької області. Тоді ж загинули вояки «Кривбасу» Сергій Бонцевич, Олександр Палій та з «Правого сектору» Анатолій Федчишин.

Залишилася дружина Ірина, двоє дорослих дітей — Ольга й Андрій та дві маленькі онуки.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 2, ряд 10, місце 26.