Сиротенко Сергій Васильович «Третій»

Сиротенко Сергій Васильович
Дата та місце народження: 24 грудня 1977 р., с. Вільховець, Звенигородський район, Черкаська область
Дата та місце смерті: 1 листопада 2017 (39 років) м. Мар'їнка, Донецька область
Місце поховання: м. Черкаси
Посада: Заступник командира батальйону
Обставини смерті: 1 листопада 2017 року розвідувальна група, яку очолював майор Сиротенко, виконувала бойове завдання у районі міста Мар'їнки, висунувшись вглиб окупованої території. Близько 11.30 під час подолання мінно-вибухових загороджень сталося непоправне: вибух протипіхотної міни обірвав життя Сергія Васильовича, а старший солдат С. Курбатов дістав тяжку мінно-вибухову травму та численні осколкові поранення, від яких помер наступного дня у військовому госпіталі.

Народився 1977 року в селі Вільховець (Звенигородський район, Черкаська область); 1995-го закінчив 11 класів місцевої загальноосвітньої школи, 1999-го — окремий факультет внутрішніх військ Національної академії Прикордонних військ України ім. Богдана Хмельницького. До 2004 року проходив військову службу на посадах офіцерського складу — у частинах внутрішніх військ МВС України; останнє місце служби — черкаський окремий батальйон Північного територіального командування ВВ МВС України. Надалі жив і працював у Черкасах.

Травнем 2014 року добровільно вступив на службу у військовому резерві НГУ, у званні старшого лейтенанта резерву обійняв посаду заступника командира роти з виховної роботи. З червня 2014-го виконував службово-бойові завдання у зоні проведення бойових дій, брав участь у боях біля Артемівська, Попасної, Іловайська, Дебальцевого, Широкиного. 16 лютого 2015-го переоформлений — як призваний на військову службу за мобілізацією, з 23 червня проходив військову службу за контрактом — на посадах командира роти та заступника командира батальйону; майор, заступник командира БСП «Донбас». 18 липня 2015 року за його ініціативою у Широкиному було захоплено ворожу БМП-2 та кілька схованок із набоями.

1 листопада 2017 року в полуденну пору під час виконання бойового завдання на окупованій території в районі Мар'їнки внаслідок підриву на міні зазнав ушкоджень, не сумісних з життям. Ще один військовослужбовець зазнав осколкового поранення — старший солдат Курбатов Станіслав Вікторович.

4 листопада 2017-го похований у Черкасах.

Без Сергія лишились мама, брат, дружина та троє дітей.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 10, ряд 8, місце 7.